Rajd rowerowy. Otwarcie olsztyńskie…

Zapraszamy na otwarcie olsztyński…

Rowerowe podchody "ORIENTUJ SIĘ! W …

Zapraszamy na IV edycję rowerowej …

Pierwszy raz na rowerze elektryczny…

Rowery elektryczne wciąż są selekt…

Ostróda: „Muzyczne Podwieczorki na …

Nawiązując do tradycji niegdysiejs…

Pierwsze podanie nowatorskiego leku…

Najnowocześniejsze leczenie rdzen…

«
»

Rowerem do Gdańska, by pomóc niewidomej córce

W poniedziałek 15 września o godzinie 6.00 z Radomia w podróż rowerem do Gdańska wyruszy Sławomir Adamczyk – ojciec niewidomej, dwuletniej Alicji, który w ten sposób chce nagłośnić zbiórkę pieniędzy na kosztowną operację swojej córki w Indiach.

Alicja mieszka w Radomiu. Urodziła się 23 sierpnia 2012 roku z nierozwiniętym nerwem tarcz wzrokowych. Nie widzi od urodzenia, a jedyną szansą na to, by mogła cokolwiek zobaczyć, jest bardzo kosztowny zabieg w klinice w New Delhi Indiach, którego koszt to blisko 100 tys. zł. – Szukaliśmy różnych sposobów pomocy, znaleźliśmy tylko jeden: leczenie komórkami macierzystymi – mówi Patrycja Adamczyk, mama Alicji. – W Polsce jest możliwe leczenie komórkami macierzystymi, ale nie taką dysfunkcję, jaką ma Alicja. Znaleźliśmy klinikę New Delhi w Indiach, w której po zapoznaniu się z dokumentami medycznymi Alicji, lekarze wyrazili zgodę na leczenie komórkami macierzystymi. Jedyne, co stoi na przeszkodzie, to kwota leczenia, która wynosi około 26 tysięcy dolarów, i którą za wszelką cenę i na wszystkie możliwe sposoby staramy się zdobyć.

15 września wyruszam w podróż rowerem z Radomia do Gdańska by jak najwięcej ludzi dowiedziało się, że dwuletnia Alicja potrzebuje pomocy – mówi Sławomir Adamczyk.Gdańsk wybrałem jako cel podróży, ponieważ jest to duże, piękne miasto mieszczące się na krańcu naszego kraju, w którym mam nadzieję znajdą się ludzie zainteresowani historią małej niewidomej Alicji i będą chcieli pomóc jej zobaczyć ten piękny świat na własne oczy.

Pierwszego dnia chcę dojechać chociaż do Góry Kalwarii, lecz będę się starał dotrzeć aż do Warszawy. Wszystko zależy od pogody, jeżeli będzie sprzyjać, postaram się dojechać do stolicy – dodaje Pan Sławomir.

Oto trasa podróży rowerowej Pana Sławomira:
z Radomia (start w piątek 12 września o godz. 6.00 z Osiedla Akademickiego) przez Warkę, Górę Kalwarię, Warszawę, Legionowo, Płońsk, Rypin, Brodnica, Kwidzyn, Tczew i Gdańsk. Planowany przyjazd do Gdańska – piątek 19 września.

Więcej informacji o Alicji:
http://pomagamalicji.za.pl/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100004972754656&fref=ts

źródło: UM. Gdańsk