Festyn "Jesteśmy Razem!" w Olsztyni…

Warmińsko-Mazurski Sejmik Osób Niep…

Kolor Fest Bydgoszcz - Dzień Koloró…

Kolor Fest – największa trasa w Pol…

Szukasz pomysłu na intensywny weeke…

Zdobyć górski szczyt, spłynąć ponto…

Olsztyński Charytatywny Maraton Zum…

Zapraszamy do udziału w Olsztyńskim…

Warsaw Summer Jazz Days 5-8 lipca …

W dniach 5-8 lipca 2018 w Klubie St…

«
»

Retro wciąż inspiruje.  Pokaz mody młodzieżowej w stylu retro

Już po raz czwarty uczennice klasy sztuki i projektowania Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego dyktują modę na wiosnę. Tym razem zaproponowały powrót do stylu retro, który artystycznie przetworzyły. W ich interpretacji retro staje się nowoczesną propozycją dla osób poszukujących własnego, niepowtarzalnego stylu.

Propozycje młodych projektantek można było zobaczyć podczas pokazu mody, który się odbył 25 marca w Klubie Akademickim IQ w Rzeszowie. Modelki prezentowały swoje stylizacje na profesjonalnym wybiegu. Publiczność zobaczyła 35 kreacji, na które składają się sukienki, spódnice, bluzki i płaszcze utrzymane w stylistyce lat 60-tych. W kolekcji dominują charakterystyczne dla ówczesnej mody geometryczne wzory, dziewczęce groszki i motywy kwiatowe zdobiące spódniczki mini oraz proste sukienki. Dziewczyny włożyły w tę kolekcję wiele pracy. Ręcznie malowały materiały, by uzyskać niepowtarzalny efekt. Niektóre z nich przeszukały stare szafy, w których kryły się prawdziwe babcine skarby: torebki, buty na koturnach, spodnie dzwony, czy wciąż modne tzw. okulary muchy. Wystarczyło trochę wyobraźni, by je przerobić i dać nowe Inspirowały nas lata 60 – te, bo to ultra kobieca moda dla każdego – mówi Kamila Szetela, uczennica pierwszej klasy. Mnie zafascynowały mini spódniczki na bazie koła i właśnie taką uszyłam dla siebie, doszyłam do niej szelki, które były modne epoce Beatlesów. Będę w niej chodzić także po pokazie, bo pasuje do wszystkiego.

Pokaz mody to cykliczne wydarzenie realizowane przez uczniów ALO – podkreśla Barbara Hubert, nauczycielka projektowania i organizatorka tegorocznego pokazu. Jego celem jest promowanie utalentowanych artystycznie młodych ludzi
i rozwijanie ich pasji. Wielu z nich później wybiera architekturę lub projektowanie jako kierunki studiów. Niektóre dziewczyny zaczynają karierę modelek. W sumie dobrze, kiedy szkoła wychodzi poza szablon – dodaje nauczycielka.

źródło Mat. prasowy Renata Łunarska

Tagi