6. KRAKOWSKA WIOSNA WIOLONCZELOWA

Akademia Muzyczna w Krakowie serd…

Międzynarodowy Dzień Lasów 21.03.20…

Warmińsko-Mazurski Okręg Ligi Ochr…

Absa Cape Epic: Świetny wynik duetu…

Maja Włoszczowska i Ariane Luethi …

CITY TRAIL: niezwykły finisz we Wro…

Wrocławska trasa CITY TRAIL cieszy…

Już w sprzedaży bilety na XVII Memo…

Wystartowała sprzedaż na najlepszy…

«
»

Reprezentant 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej zwyciężył Bieg Zawiszaka

Bieg Zawiszaka – Mistrzostwa Służb Mundurowych w Półmaratonie okazały zwycięskie dla reprezentanta 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Szer. Sławomir Kaliski wywalczył również 2. miejsce OPEN w V edycji biegu o Puchar Wyspy Giżyckiej.

 

W niedzielę, 15 lipca 2018 r., w Giżycku odbyły się Mistrzostwa Służb Mundurowych w Półmaratonie. Na podium nie zabrakło przedstawiciela 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Bieg Zawiszaka wygrał szer. Sławomir Kaliski, który 24 czerwca br. zakończył szkolenie podstawowe i złożył przysięgę wojskową w Olsztynie.

Sprawność fizyczna jest jednym z czynników decydujących o gotowości żołnierza Obrony Terytorialnej do działania, niezależnie od wykonywanych funkcji i rodzaju pododdziału, w którym służy. Organizm przyzwyczajony do wysiłku fizycznego łatwiej znosi wyzwania związane z intensywnym szkoleniem. Potwierdza to reprezentant 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady OT, który dystans 21.097 km pokonał w 1:19:13, a jako żołnierz OT został wyróżniony, podczas przysięgi w Olsztynie, przez Sekretarza Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.

 

inf. prasowa

Tagi