Westerplatte – Spotkania z historią

1 i 2 września 2018 r. Wartownia nr…

Debiut 4 Warmińsko-Mazurskiej Bryga…

Zawody Long Range Mykita „Special E…

Miejski Klub Sportowy Mieszko Gniez…

Drużyna seniorów MKS Mieszko Gniezn…

Mistrzostwa Europy ERGO Hestia Cham…

Paweł Tarnowski, Małgorzata Białeck…

SHOW SZALONYCH NAUKOWCÓW, CZYLI EDU…

Barwne widowisko o naukowych perype…

«
»

Reprezentant 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej zwyciężył Bieg Zawiszaka

Bieg Zawiszaka – Mistrzostwa Służb Mundurowych w Półmaratonie okazały zwycięskie dla reprezentanta 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Szer. Sławomir Kaliski wywalczył również 2. miejsce OPEN w V edycji biegu o Puchar Wyspy Giżyckiej.

 

W niedzielę, 15 lipca 2018 r., w Giżycku odbyły się Mistrzostwa Służb Mundurowych w Półmaratonie. Na podium nie zabrakło przedstawiciela 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Bieg Zawiszaka wygrał szer. Sławomir Kaliski, który 24 czerwca br. zakończył szkolenie podstawowe i złożył przysięgę wojskową w Olsztynie.

Sprawność fizyczna jest jednym z czynników decydujących o gotowości żołnierza Obrony Terytorialnej do działania, niezależnie od wykonywanych funkcji i rodzaju pododdziału, w którym służy. Organizm przyzwyczajony do wysiłku fizycznego łatwiej znosi wyzwania związane z intensywnym szkoleniem. Potwierdza to reprezentant 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady OT, który dystans 21.097 km pokonał w 1:19:13, a jako żołnierz OT został wyróżniony, podczas przysięgi w Olsztynie, przez Sekretarza Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.

 

inf. prasowa

Tagi