Rozświetlona noc sylwestrowa na Gór…

W ostatni dzień roku Polskie Koleje…

XV Olsztyńskie Targi Ślubne BAJKOWY…

W niedzielę 20.01.2019 w godz. 10:0…

Bieganie bez ograniczeń wzrokowych.…

Sport, siłownia, poranny czy wieczo…

Sezon zimowy na Kasprowym Wierchu

Jeśli pogoda dopisze i utrzymają si…

FERIE W MUNDURZE

4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony…

«
»

Reprezentant 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej zwyciężył Bieg Zawiszaka

Bieg Zawiszaka – Mistrzostwa Służb Mundurowych w Półmaratonie okazały zwycięskie dla reprezentanta 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Szer. Sławomir Kaliski wywalczył również 2. miejsce OPEN w V edycji biegu o Puchar Wyspy Giżyckiej.

 

W niedzielę, 15 lipca 2018 r., w Giżycku odbyły się Mistrzostwa Służb Mundurowych w Półmaratonie. Na podium nie zabrakło przedstawiciela 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Bieg Zawiszaka wygrał szer. Sławomir Kaliski, który 24 czerwca br. zakończył szkolenie podstawowe i złożył przysięgę wojskową w Olsztynie.

Sprawność fizyczna jest jednym z czynników decydujących o gotowości żołnierza Obrony Terytorialnej do działania, niezależnie od wykonywanych funkcji i rodzaju pododdziału, w którym służy. Organizm przyzwyczajony do wysiłku fizycznego łatwiej znosi wyzwania związane z intensywnym szkoleniem. Potwierdza to reprezentant 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady OT, który dystans 21.097 km pokonał w 1:19:13, a jako żołnierz OT został wyróżniony, podczas przysięgi w Olsztynie, przez Sekretarza Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.

 

inf. prasowa

Tagi