Rajd rowerowy. Otwarcie olsztyńskie…

Zapraszamy na otwarcie olsztyński…

Rowerowe podchody "ORIENTUJ SIĘ! W …

Zapraszamy na IV edycję rowerowej …

Pierwszy raz na rowerze elektryczny…

Rowery elektryczne wciąż są selekt…

Ostróda: „Muzyczne Podwieczorki na …

Nawiązując do tradycji niegdysiejs…

Pierwsze podanie nowatorskiego leku…

Najnowocześniejsze leczenie rdzen…

«
»

Rajski wypoczynek podczas Enea Tri Tour

Regeneracja na leżaku w cieniu palm, a w ręku orzeźwiający napój oraz bogate w węglowodany jedzenie – właśnie tak będzie wyglądać Miasteczko ITAKI, czyli popularna Strefa Finiszera, podczas całego tegorocznego Enea Tri Tour. Odpowiedni odpoczynek po wysiłku fizycznym to podstawa, dlatego odkrywamy szczegóły tego, co spotka każdego zawodnika po przekroczeniu linii mety.

Wygląd tegorocznego Miasteczka ITAKI będzie wzorowany na niektórych strefach finiszera z zeszłorocznych zawodów Enea Tri Tour, m.in. JBL Triathlon Sieraków – Bazując na pozytywnych opiniach zawodników, wybraliśmy bardziej drogę ewolucji niż rewolucji. W tym roku będziemy ulepszać to, co już wcześniej było bardzo cenione przez uczestników naszych imprez. Wszystko z myślą o tym, aby jak najlepiej zadbać o komfort triathlonistów – mówi Wojciech Kruczyński, współorganizator Enea Tri Tour oraz prezes Endu Sport.

Miasteczko ITAKI, czyli wyjątkowa Strefa Finiszera, to miejsce, w którym znajdzie się każdy zawodnik zaraz po przekroczeniu linii mety. Na powitanie każdy z triathlonistów otrzyma specjalny, pamiątkowy medal, który będzie nagrodą za litry potu wylane na treningach oraz podczas zawodów. W dalszej części na zawodników będzie czekać basen z orzeźwiającą wodą, w której będzie można bezpiecznie schłodzić rozgrzany organizm, zaś nieopodal znajdować się będą wygodne leżaki w cieniu palm. Właśnie w takiej scenerii, kojarzącej się bardziej z wakacjami niż zawodami sportowymi będą odpoczywać zmęczeni triathloniści. Nie zabraknie również miejsca, gdzie każdy będzie mógł uzupełnić stracone podczas zawodów kalorie. Makarony, burgery, ciasta, owoce oraz szeroki wybór napojów orzeźwiających – takie menu będzie serwowane w Miasteczku ITAKI.

Cieszymy się, że po raz kolejny będziemy mogli aktywnie uczestniczyć w niesamowitym sportowym wydarzeniu, jakim będzie Enea Tri Tour z Enea Challenge Poznań na czele. Wierzę, że dzięki naszemu 26-letniemu doświadczeniu przygotujemy Miasteczko ITAKI w taki sposób, że zawodnicy po tym niesamowitym wysiłku szybko wrócą do sił i będą mogli myśleć o kolejnych sportowych wyzwaniach – mówi Piotr Henicz, wiceprezes zarządu ITAKI, sponsora głównego Enea Challenge Poznań oraz partnera cyklu Enea Tri Tour.

Tegoroczny Enea Tri Tour zapowiada się najbardziej imponująco w historii. Podczas 9 imprez cyklu wystąpi ponad 15 000 zawodników, a ich zmagania będzie śledzić ponad 50 000 kibiców. Sezon rozpocznie się w ostatni majowy weekend (30-31.05) podczas JBL Triathlon Sieraków, a główną imprezą cyklu będzie Enea Challenge Poznań (25-26.07), gdzie do rywalizacji przystąpi rekordowe 4500 uczestników.
Więcej informacji na temat Enea Tri Tour można znaleźć na stronie http://tritour.com.pl/

Enea Tri Tour 2015:
30-31 maja – JBL Triathlon Sieraków,
13 czerwca – Marbruk Triathlon Charzykowy,
21 czerwca – Triathlon Kołobrzeg,
5 lipca – Triathlon Szczecin,
12 lipca – Triathlon Bydgoszcz,
25-26 lipca – Enea Challenge Poznań,
15-16 sierpnia – Triathlon Stronie Śląskie,
23 sierpnia – Triathlon Polska Bydgoszcz-Borówno,
5-6 września – Prime Food Triathlon Przechlewo

Aleksander Rosa / Endusport