Rajd rowerowy. Otwarcie olsztyńskie…

Zapraszamy na otwarcie olsztyński…

Rowerowe podchody "ORIENTUJ SIĘ! W …

Zapraszamy na IV edycję rowerowej …

Pierwszy raz na rowerze elektryczny…

Rowery elektryczne wciąż są selekt…

Ostróda: „Muzyczne Podwieczorki na …

Nawiązując do tradycji niegdysiejs…

Pierwsze podanie nowatorskiego leku…

Najnowocześniejsze leczenie rdzen…

«
»

Przedstawiamy projektanta koszulki akcji Pomagam Bardziej – Business Run

Poland Business Run to największa w kraju charytatywna sztafeta biznesowa, której początki sięgają 2012 r. Z biegiem lat wydarzenie rozwijało się o kolejne miasta (m.in. Poznań) i możliwości pomocy osobom z niepełnosprawnością ruchową, takie jak akcja „Pomagam Bardziej”. 4 tys. biegaczy zapisanych na Poznań Business Run 2019, ma szansę wygrać Żółte Koszulki Lidera projektu Roberta Kupisza – wielokrotnie wyróżnianego projektanta mody. Liderzy pomagania zostaną wyłonieni pod koniec lipca, a następnie w dniu biegu, 8 września 2019.

Robert Kupisz, polski projektant mody, tancerz i stylista, przygotował projekt wyjątkowej koszulki dla charytatywnego biegu biznesowego Poznań Business 2019.  Żółte Koszulki Lidera trafią do drużyn biegowych, które zbiorą największą kwotę w ramach dobroczynnej akcji “Pomagam Bardziej”.          

– Zdecydowałem się na współpracę nad projektem Żółtej Koszulki Lidera, bo idea sportu jest mi bardzo bliska. Sam biegam, uprawiam cross fit i nie wyobrażam sobie życia bez aktywności fizycznej. Mój projekt koszulki nawiązuje do kolekcji FAIR PLAY z 2014 roku, która była inspirowana sportowcami, a szczególnie tym, co w sportowej rywalizacji najważniejsze, a więc gry zgodnie z zasadami fair play. Na nadruku umieściłem liść laurowy, symbolizujący zwycięstwo w równej walce – czego życzę wszystkim uczestnikom biegu Poland Business Run – mówi Robert Kupisz. – To znakomita dodatkowa forma pomocy od osób, które nie biegają, ale chcą pomóc niepełnosprawnym. Pieniądze z opłaty startowych i tej akcji fundacja przeznacza na zakup profesjonalnych protez, a także rehabilitację fizyczną i psychologiczną – dodaje Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run

Coroczną już tradycją Poland Business Run jest sygnowana charakterystycznymi koszulkami akcja „Pomagam Bardziej”. To możliwość dodatkowej pomocy w formie charytatywnej wpłaty poprzez drużyny biegowe. Pomóc może każdy – wystarczy wejść na stronęhttps://polandbusinessrun.pl/pl/pbr/poznan i wybrać drużynę, za pośrednictwem której chcemy wpłacić darowiznę. Na zespół, który w ten sposób zbierze najwięcej funduszy czekają Żółte Koszulki Lidera, które zaprojektował ceniony w środowisku modowym projektant.

Tegoroczna edycja biegu odbędzie się 8 września w 9 miastach: Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Lublinie i Rzeszowie. W trakcie sztafety każdy zawodnik pięcioosobowej drużyny przebiegnie dystans około 3,8 km, a środki przekazane zostaną na pomoc niepełnosprawnym. Od pierwszej edycji udało się wspomóc ponad 450 osób, promując przy tym aktywny styl życia i integrując środowisko biznesowe.

Poznańskie drużyny, które można wesprzeć w zbiórce ,,Pomagam Bardziej”  znajdziecie na:  https://polandbusinessrun.pl/pl/pbr/poznan/teams.

inf. prasowa PAULA DUSZYŃSKA