CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden …

Niby w mieście, ale w naturze! B…

4. Cross Bielański

10 km biegu sztafetowego? To możli…

Ważne zwycięstwo Mai Włoszczowskiej…

Maja Włoszczowska nie miała sobie …

Europejski sukces olsztyńskich żegl…

Dwa złote i jeden srebrny medal dl…

Olsztyn: Kwesta na zabytkowe nakrop…

Tradycyjnie już podczas dnia Wszys…

«
»

Pryzmat wystąpi w Rosji

Kolejny zagraniczny występ olsztyńskich tancerzy. Tym razem Pracownia Tańca Pryzmat dostała zaproszenie do Sankt Petersburga.

Olsztynianie zakwalifikowali się do udziału w XXII Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym „Rożdestwenski parad” w Sankt Petersburgu. To kolejny, ogromny sukces grupy.

Przed rosyjską publicznością zaprezentowany zostanie spektakl „The Selfies”. Swoją premierę miał w kwietniu 2014 roku w Teatrze im. S.Jaracza w Olsztynie. Później był grany m.in. w Toruniu, Gryfinie, Słupsku, Mrągowie. Dostał główną nagrodę podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Alternatywnych Teatrów Tańca „Otwórz oczy”.

To opowieść o granicy manipulacji, której wszyscy codziennie jesteśmy poddawani. Działania przejawiają się m.in. w lokowaniu produktów i reklamie.

W tym roku to już kolejna zagraniczna, artystyczna podróż grupy. W sierpniu zespół przebywał w Izraelu na dwutygodniowej rezydencji artystycznej.

Organizatorem festiwalu jest Sankt-Petersburgski Regionalny Wydział Rosyjskich Organizacji Pozarządowych, Związek Działaczy Teatralnych Federacji Rosyjskiej. Olsztynianie na scenę wyjdą 16 grudnia (środa).

Informacja prasowa  UM Olsztyn