Olsztyn: Kręć z Urzędem na rzecz dz…

Wyjątkowa akcja przy okazji Europe…

Szkoły z Gminy Dywity otrzymały 24 …

Aż 268 mieszkańców Gminy Dywity i …

Kultura biegania z muzyką w tle. Ul…

Zapach jesieni unosi się już w pow…

Olsztyn: Dzień Przedszkolaka z Komb…

Uniwersytet Nowoczesnego Obywatela…

Różnice i podobieństwa. Uniwersalne…

Dojazd na rowerze do pracy, a takż…

«
»

Prosto na Kasprowy Wierch

Możesz prosto zakupić bilet w sklepie internetowym PKL
i wyjechać o wybranej godzinie prosto na Kasprowy Wierch

Jedna z największych atrakcji polskich Tatr kolej na Kasprowy Wierch cieszy się ogromnym powodzeniem wśród turystów. Wycieczkę na szczyt warto jednak zaplanować z wyprzedzeniem. Dwie trzecie pasażerów wjeżdżających koleją PKL dzięki   wcześniejszej rezerwacji i zakupowi biletów w internecie poprzez stronę pkl.pl
unika stania w kolejce do kasy. Z takim biletem na określony dzień i godzinę można kierować się już bowiem prosto do wagonika na Kasprowy Wierch.

Kolej na Kasprowy Wierch co roku przyciąga w wakacje tłumy turystów. Korzystanie z tej atrakcji nie musi wiązać się z oczekiwaniem w kolejkach do kasy w Kuźnicach.  By zaoszczędzić czas warto pomyśleć o biletach wcześniej i zakupić przejazd na wybrany dzień i godzinę                           w sklepie internetowym na stronie pkl.pl. Bilety dostępne są też w biletomatach PKL na terenie Zakopanego.

Staramy się robić wszystko, żeby oszczędzić turystom odwiedzającym Kasprowy Wierch oczekiwania w kolejkach do kasy. Od kilku lat systematycznie przypominamy o możliwości rezerwacji biletów w internecie. Zwiększyliśmy proporcjonalnie pulę biletów dostępnych za pośrednictwem strony internetowej pkl.pl, a przy stacji dolnej kolei w Kuźnicach nasi pracownicy udzielają informacji o szacowanym czasie oczekiwania i możliwości zakupu biletów na Kasprowy                        w internecie i biletomatach mówi Patryk Białokozowicz, członek zarządu PKL.

Decydując się na zakup biletów w kasie w Kuźnicach w ostatniej chwili, turyści niestety ryzykują długie oczekiwanie, a przy dużym ruchu nawet brak możliwości skorzystania z usług kolei. Ośrodek Kasprowy Wierch znajduje się na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego,                 a liczba osób, które mogą wjechać na szczyt jest ograniczona decyzją administracyjną związaną z zadaniami ochronnymi TPN.

Latem limit przewozowy na Kasprowy Wierch wynosi 180 osób na godzinę. W kasie dolnej stacji kolei PKL w Kuźnicach sprzedawana jest tylko określona pula z dostępnych miejsc. Oznacza to, że w ciągu godziny z biletów w kasie może skorzystać dużo mniej niż 180 osób, chyba, że swojej rezerwacji nie wykorzysta klient z biletem internetowym. Trzeba też pamiętać, że pula biletów dostępnych w sprzedaży internetowej jest ograniczona przepustowością administracyjną kolei dlatego warto nabyć je z wyprzedzeniem. Zakup biletu na Kasprowy Wierch w internecie daje gwarancję wjazdu o wybranej godzinie. Turyści, którzy wędrują po Tatrach  i planują za pośrednictwem kolei PKL Kasprowy Wierch dostać się z górskich szlaków do Kuźnic , bilet zjazdowy mogą kupić w kasie górnej stacji kolei w miarę dostępności wolnych miejsc. 

Bilet zakupiony w internecie w przypadku zmiany planów lub niekorzystnej pogody można łatwo zwrócić. W mailu potwierdzającym zakup wystarczy kliknąć w tym celu na odpowiedni link bądź wybrać taką opcję w panelu klienta na stronie sklep.pkl.pl. Trzeba to zrobić najpóźniej dobę przed planowanym wyjazdem. Wszelkie informacje o tym jak prosto kupić bilety na podróż na Kasprowy Wierch znajdują się w zakładce ProstoNaKasprowy.pl na stronie Polskich Kolei Linowych, operatora kolei na Kasprowy Wierch. Do końca sierpnia kolej na Kasprowy Wierch kursuje w godz. 07:00- 21:00. Sprzedaż biletów powrotnych kończy się zawsze dwie godziny przez ostatnim kursem.

Od 23 września 2019 do końca listopada kolej linowa PKL Kasprowy Wierch będzie niedostępna dla turystów. Przejdzie w tym czasie planowany serwis techniczny.  W czasie ośmiu tygodni przeprowadzone zostanie między innymi przesuwanie lin nośnych kolei. PKL zachęcają osoby planujące wjazd na Kasprowy Wierch jesienią do wcześniejszego zakupu biletów online.

inf. prasowa