Aleksandra Grysz została Miss Warmi…

W sobotę (9 grudnia 2017) w Hotelu …

Oszczędzanie się opłaca!

Narodowy Bank Polski Oddział Okręgo…

75. Rajd Polski rundą Mistrzostw Eu…

Światowa Rada Sportów Motorowych FI…

Szer. Sandra KRUK Wicemistrzyni Świ…

Walka na ringu czy służba wojskowa?…

Moda: świąteczna kolekcja MOHITO Li…

Projektanci MOHITO przygotowali kol…

«
»

Pracownicy olsztyńskiej firmy, w ramach wolontariatu, czyścili dno Łyny

To kolejna akcja społeczna pracowników Michelin Polska. Wolontariusze z tej firmy, działający w programie Wolontariatu Pracowniczego „Moc Dobra” zdecydowali się oczyścić fragment Łyny. W działania włączył się prezydent Olsztyna. 

– Wszystkim nam zależy, żeby Olsztyn był miastem czystym, ekologicznym, pięknym i bezpiecznym – mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – Brzmi to pięknie, ale setki wyciągniętych z rzeki butelek temu zaprzeczają. Bo przecież kultura zachowania i potrzeba czystości zaczynają się od nas, od naszych wewnętrznych potrzeb i norm. Chcemy pięknych ścieżek spacerowych i rowerowych wzdłuż Łyny, i jest to uprawnione oczekiwanie, ale co z samą rzeką i jej czystością? Widać wyraźnie, że przed nami długi proces edukacyjny, którego pierwszą lekcję zaprezentowali nam wolontariusze Michelin. Panie i panowie jestem pełen podziwu dla Waszego pomysłu i determinacji. Serdecznie dziękuję za przysłowiowy „kawał dobrej roboty” i za moc dobra!

Sobotnia akcja (16 września) pokazała skalę problemu, liczba wydobytych z wody butelek była zatrważająca. Niestety są to śmieci, które trafiły tam w sposób bardzo świadomy, a przyczynili się do tego sami mieszkańcy. Akcja Michelin to krok w kierunku przywrócenia czystości olsztyńskiej rzece. Jest to również impuls do refleksji oraz lekcja, z której powinniśmy wyciągnąć wnioski.

To nie ostatnia w tym miesiącu akcja organizowana przez olsztyńską korporację. Już w najbliższą sobotę (23 września) na plaży nad Ukielem wystartuje bieg charytatywny pod hasłem „Kilometry dobra”. Jego celem jest pomoc Wojewódzkiemu Specjalistycznemu Szpitalowi Dziecięcemu im. prof. Stanisława Popowskiego w Olsztynie. Zgodnie z zasadami, Michelin zapłaci 10 zł za każdy przebiegnięty kilometr, a do udziału w biegu zachęca nie tylko swoich pracowników, ale wszystkich Olsztynian. Nagrodą dla uczestników, a zarazem zwieńczeniem akcji będzie koncert Margaret.

 

źródło: olsztyn.eu

Tagi