Sukces Polaków w Mistrzostwach Euro…

W zakończonych w sobotę w Warnemünd…

Reprezentant 4 Warmińsko-Mazurskiej…

Bieg Zawiszaka - Mistrzostwa Służb …

W tym biegu każdy jest zwycięzcą. I…

25 sierpnia 2018 na krakowskich Bło…

Graduacja Absolwentów 2018

Prawie 100 absolwentów „administrac…

Wojska Obrony Terytorialnej na Warm…

W najbliższą sobotę odbędzie się wc…

«
»

Pracownicy olsztyńskiej firmy, w ramach wolontariatu, czyścili dno Łyny

To kolejna akcja społeczna pracowników Michelin Polska. Wolontariusze z tej firmy, działający w programie Wolontariatu Pracowniczego „Moc Dobra” zdecydowali się oczyścić fragment Łyny. W działania włączył się prezydent Olsztyna. 

– Wszystkim nam zależy, żeby Olsztyn był miastem czystym, ekologicznym, pięknym i bezpiecznym – mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – Brzmi to pięknie, ale setki wyciągniętych z rzeki butelek temu zaprzeczają. Bo przecież kultura zachowania i potrzeba czystości zaczynają się od nas, od naszych wewnętrznych potrzeb i norm. Chcemy pięknych ścieżek spacerowych i rowerowych wzdłuż Łyny, i jest to uprawnione oczekiwanie, ale co z samą rzeką i jej czystością? Widać wyraźnie, że przed nami długi proces edukacyjny, którego pierwszą lekcję zaprezentowali nam wolontariusze Michelin. Panie i panowie jestem pełen podziwu dla Waszego pomysłu i determinacji. Serdecznie dziękuję za przysłowiowy „kawał dobrej roboty” i za moc dobra!

Sobotnia akcja (16 września) pokazała skalę problemu, liczba wydobytych z wody butelek była zatrważająca. Niestety są to śmieci, które trafiły tam w sposób bardzo świadomy, a przyczynili się do tego sami mieszkańcy. Akcja Michelin to krok w kierunku przywrócenia czystości olsztyńskiej rzece. Jest to również impuls do refleksji oraz lekcja, z której powinniśmy wyciągnąć wnioski.

To nie ostatnia w tym miesiącu akcja organizowana przez olsztyńską korporację. Już w najbliższą sobotę (23 września) na plaży nad Ukielem wystartuje bieg charytatywny pod hasłem „Kilometry dobra”. Jego celem jest pomoc Wojewódzkiemu Specjalistycznemu Szpitalowi Dziecięcemu im. prof. Stanisława Popowskiego w Olsztynie. Zgodnie z zasadami, Michelin zapłaci 10 zł za każdy przebiegnięty kilometr, a do udziału w biegu zachęca nie tylko swoich pracowników, ale wszystkich Olsztynian. Nagrodą dla uczestników, a zarazem zwieńczeniem akcji będzie koncert Margaret.

 

źródło: olsztyn.eu

Tagi