Sprawdź zanim zaplanujesz wyjazd w …

Wraz z początkiem października Pols…

Gdańsk: Bezpłatne warsztaty floryst…

27 września 2018 r., w Domu Uphagen…

Międzynarodowa Interdyscyplinarna K…

Zapraszamy do udziału w Międzynarod…

Najbardziej rowerowe miasto w Polsc…

Tego dowiemy się na końcu września.…

Gągławki - miejscowość w woj. warm-…

Gągławki – wieś w Polsce położona w…

«
»

Poznański Grand Prix zBiegiemNatury – rekordowy i ze zmianami

Uczestnicy zawodów Grand Prix Poznań zBiegiemNatury są już zapewne przyzwyczajeni do wielu elementów. Szczególnie, że w sobotę, 30 listopada nad poznańskim jeziorem Rusałka zawody odbyły się po raz 30. Jak biegacze odebrali kilka zmian spowodowanych rosnącym zainteresowaniem?

Zacznijmy od wyjaśnienia wspomnianej „30”. Obecna edycja Grand Prix Poznań zBiegiemNatury jest drugą pod tym hasłem, ale piątą w historii, bowiem przez trzy lata, biegi organizowane były jako Grand Prix Poznania w Biegach Przełajowych. Ten mały jubileusz uczczony został symbolicznym rekordem frekwencji – po raz pierwszy w historii linię mety w biegu głównym przekroczyło ponad 800 osób! Łącznie z biegami dzieci i młodzieży pod hasłem „Dzieciaki zBiegiemNatury” po raz kolejny liczba uczestników przekroczyła 1000.

Rosnąca frekwencja to nie tylko powód do zadowolenia. Wymusza wprowadzenie zmian usprawniających organizację biegu, takich jak przesunięcie startu oraz mety biegu – tak, by biegacze mieli więcej miejsca zarówno na początku biegu, jak i na finiszu, strefy startowe, czy większa liczba stanowisk z herbatą.

Trasa nad Rusałką jest jedną z najłatwiejszych spośród wszystkich, na jakich startują biegacze w cyklu GP zBiegiemNatury. – Dowiedziałam się o akcji wiosną, kiedy kończyła się poprzednia edycja. Dopiero zaczynałam biegać. Postanowiłam, że będę startować od pierwszych zawodów cyklu, który ruszy jesienią. I tak mam już na koncie dwa starty – mówiła po biegu Katarzyna Kachniarz. – Cieszę się, że mamy możliwość biegania w takim jesienno-zimowym cyklu. To „martwy” okres jeśli chodzi o zawody, a wiadomo, że podczas startu łatwiej zmobilizować się do szybszego biegania, a to jest dla każdego biegacza bardzo ważne.

Pierwszy na mecie 5-kilometrowego biegu był tym razem Sebastian Nowicki (15:28), który pokonał dominującego dotąd w Poznaniu Macieja Muślewskiego. Wśród kobiet najlepszą okazała się aktualna rekordzistka Polski w maratonie Małgorzata Sobańska (19:20).

Kolejny bieg w Poznaniu odbędzie się już w nowym roku – 4 stycznia.

Miasta uczestniczące w Grand Prix zBiegiemNatury 2013/14 to poza Poznaniem: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Lublin, Olsztyn, Szczecin, Warszawa i Wrocław.

Szczegóły dotyczące akcji oraz zapisy znajdują się na stronie www.zBiegiemNatury.pl. Zachęcamy także do odwiedzania profilu akcji na facebooku – www.facebook.com/zBiegiemNatury.

Wyniki  Grand Prix Poznań zBiegiemNatury na stronie organizatora poniżej
http://zbiegiemnatury.pl/zawody/wyniki/miasto/poznan

źródło: Justyna Grzywaczewska

Tagi