Olsztyn: Kręć z Urzędem na rzecz dz…

Wyjątkowa akcja przy okazji Europe…

Szkoły z Gminy Dywity otrzymały 24 …

Aż 268 mieszkańców Gminy Dywity i …

Kultura biegania z muzyką w tle. Ul…

Zapach jesieni unosi się już w pow…

Olsztyn: Dzień Przedszkolaka z Komb…

Uniwersytet Nowoczesnego Obywatela…

Różnice i podobieństwa. Uniwersalne…

Dojazd na rowerze do pracy, a takż…

«
»

Poznańscy drifterzy z sukcesami w stolicy

Drużyna Aforti Yujin Drift Team za bardzo dobrej strony spisała się podczas ostatniej rundy Driftingowych Mistrzostw Polski. Ostatnie tegoroczne zawody odbyły się na Torze Modlin i jak się okazało ten teren odpowiadał poznaniakom. Lider zespołu, Mikołaj Zakrzewski, okazał się bezkonkurencyjny w kwalifikacjach i zajął bardzo wysokie 5. miejsce w finałach.

 

Ekipa Aforti Yujin Drift Team do podwarszawskiego Modlina jechała jako jeden z faworytów zawodów. W ostatnich tygodniach zwyżkę formy notuje Mikołaj Zakrzewski, który stał już na podium podczas V rundy Driftingowych Mistrzostw Polski w Słomczynie i wiele wskazywało, że teraz może ten wynik powtórzyć. Dodatkowo solidnie mieli wspierać go pozostali zawodnicy driftingowej ekipy stolicy Wielkopolski – Sebastian Szymański oraz Jan Sobierajski.

Jak się okazało, lider poznańskiej ekipy podołał oczekiwaniom i zdecydowanie wygrał kwalifikacje. Przy czym jeden z przejazdów zaliczył niemal perfekcyjnie zdobywając aż 98% możliwych punktów. Do finałów zakwalifikowali się również pozostali zawodnicy Aforti Yujin Drift Team, jednak ich wyniki nie były już tak imponujące. Niestety dobre wyniki przyszły niemal równolegle z problemami technicznymi. Auta Szymańskiego i Sobierajskiego zostały poważnie uszkodzone i w finałowej rozgrywce musieli zmierzyć się nie tylko z rywalami, ale również ze słabościami swoich maszyn.

Niestety spowodowało to, że Jan Sobierajski odpadł już na fazie TOP32, a Sebastian Szymański swoją przygodę z Torem Modlin zakończył na etapie TOP16. Natomiast wysoką formę z kwalifikacji utrzymał Mikołaj Zakrzewski, który do samego końca walczył o zwycięstwo w zawodach. Lider poznańskiej ekipy ostatecznie zajął wysokie 5. miejsce.

Cieszę się, że po raz kolejny udało się mi zająć wysokie miejsce w zawodach w tak doborowej stawce. Wynik jest szczególnie satysfakcjonujący biorąc pod uwagę, że po raz pierwszy startowaliśmy na tym torze i był on dla nas wielką niespodzianką. Jednak szybko się do niego dostosowaliśmy i ostatecznie wywieźliśmy całkiem dobry wynik – mówi Mikołaj Zakrzewski, zawodnik Aforti Yujin Drift Team.

Przed poznaniakami zaledwie jeden start. W dniach 27-28 października wystartują w finałowej rundzie DriftOpen, która odbędzie się na toruńskim MotorParku. Właśnie tam Mikołaj Zakrzewski będzie walczył o podium w klasyfikacji generalnej największego polskiego cyklu imprez drifitngowych.

 

inf. prasowa Artur Babicz

foto: mat. prasowe