Terytorialsi strzelali z GROT-ów

W Morągu żołnierze Wojsk Obrony Ter…

XVI Bieg Jakubowy

Zapraszamy na XVI Bieg Jakubowy, kt…

III Mazurski Bieg na Kulce

Zapraszamy na trzecią odsłonę ciesz…

Leśne Run Warmia 2018

Drodzy biegacze wspólnie z Gminą St…

Olsztyn: Turniej PUCHARU POLSKI dar…

Zapraszamy na Turniej PUCHARU POLSK…

«
»

Powiat braniewski. Turystycznie i sportowo

Zarząd Powiatu Braniewskiego wybrał podmioty, które zrealizują zadania związane z turystyką, ochroną środowiska przyrodniczego i ekologią oraz kulturą fizyczną.

„Aktywnie na szlaku” to imprezy cykliczne, które zostaną zorganizowane przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Ziemi Elbląskiej. Celem tego zadania jest popularyzacja turystyki i krajoznawstwa w powiecie braniewskim. Kwota dofinansowania przez Powiat Braniewski wyniosła 3 tys. złotych.

Dwa zadania w zakresie ochrony środowiska przyrodniczego i ekologii dotyczyć będą wpływu na rozwój świadomości ekologicznej.

Pierwsze z nich to Powiatowy konkurs wiedzy o ochronie środowiska przyrodniczego „Ochrona środowiska każdemu sercu bliska” (zorganizowany przez Ligę Obrony Kraju i dofinansowany kwotą nieco ponad 2 tys. złotych).

Drugie, z dofinansowaniem 1,9 tys. złotych, to „Zielona Akademia” (której organizacji podejmie się Hufiec ZHP w Braniewie).

Zadania w zakresie kultury fizycznej pod nazwą: „upowszechnianie kultury fizycznej poprzez organizację imprez sportowo-rekreacyjnych o charakterze ponadgminnym” przypadły w udziale trzem podmiotom.

LOK otrzyma z budżetu powiatu 2,3 tys. złotych i zorganizuje „Powiatowy Pokoleniowy Dwubój sportowo-rekreacyjny o Puchar Starosty Braniewskiego”.

Zaś Stowarzyszenie Edukacyjne „Drabina” będzie organizatorem „IV. Powiatowego Turnieju Piłki Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych o puchar Starosty Powiatu Braniewskiego” (dotacja na to zadanie wyniosła nieco ponad 1,9 tys. złotych). PTTK natomiast zajmie się zadaniem „Organizacja cyklicznych imprez wodnych PTTK”, na które otrzymało 4 tys. złotych.

— Przed nami szereg ciekawych imprez, do udziału w których zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu braniewskiego — mówi wicestarosta Artur Mieczaniec. — Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie, a dzięki turystycznym wędrówkom odkryjemy mało znane miejsca powiatu.

Wodne imprezy cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców powiatu braniewskiego

 

inf. prasowa

Tagi