Dni Olsztyna 2019 - program

Dni Olsztyna to znakomita okazja d…

Udany powrót Mai Włoszczowskiej. 13…

Maja Włoszczowska ma za sobą bardz…

Cisowianka Mazovia MTB Marathon / O…

Już niespełna dwa tygodnie dzielą …

Policjant Twoim Przyjacielem!

Uniwersytet Nowoczesnego Obywatela…

Wiktor Kujawa i Marta Szenk najleps…

W środę, 17 lipca 2019 nad olsztyń…

«
»

Polska Miss Earth wyjechała na światowy finał konkursu na Filipiny

Miss Earth Poland 2018, Aleksandra Grysz z Iławy, już jest na Filipinach, gdzie będzie przygotowywać się do międzynarodowego finału jednego z największych konkursów piękności na świecie. Reprezentantka Polski w walce o tytuł najpiękniejszej kobiety zmierzy się z ponad 85 kandydatkami z różnych krajów. Finał konkursu Miss Earth odbędzie się już na początku listopada w stolicy Filipin – Manili.

 

Polska kandydatka do tytułu Miss Earth ma 22 lata i 176 cm wzrostu. Na co dzień studiuje marketing i prowadzi zajęcia fitness na trampolinie. Lubi podróże, poznawanie kultur innych krajów, a także zwierzęta. Od kilku lat jest na diecie wegetariańskiej. Iławianka poświęca też sporo uwagi kwestiom związanym z ochroną środowiska i takie postawy stara się promować w swoim otoczeniu.

 

– Aleksandra Grysz, czyli nasza Miss Earth Poland 2018 to mocna kandydatka do światowego tytułu. Oczywiście, zachwyca urodą i mamy już nawet sygnały, że bardzo podoba się Filipińczykom. Ale to nie wszystko, silnie angażuje się w sprawy związane z dbaniem o naturę i środowisko, a to przecież kwestie wpisane w ideę konkursu Miss Earth. Od czasu finału polskiej edycji dużo też wspólnie pracowaliśmy nad tym, by Ola jak najlepiej zaprezentowała się w Manili. W ramach przygotowań organizowaliśmy lekcje dykcji, profesjonalnego chodzenia na wybiegu czy naukę tańca. Razem z partnerami starannie kompletowaliśmy też całą garderobę i biżuterię na finałową galę. W rezultacie nasza reprezentantka wyleciała na Filipiny aż z czterema pełnymi walizkami – mówi Francys Barraza, dyrektor generalna Miss Earth Poland 2018.

 

Podczas światowego finału Aleksandra Grysz wystąpi m.in. w sukniach wieczorowych Laurelle, w stroju kąpielowym, ale też w sukni narodowej. Będzie miała na sobie suknię bogini harmonii związaną z tematyką wycinki lasu. O biżuterię dla reprezentantki Polski zadbała marka Lewanowicz, która zafundowała też prezent w postaci pięknej biżuterii z bursztynem. Miss Earth Poland zabrała go ze sobą na Filipiny. Zostanie on wystawiony na aukcji na rzecz Fundacji Greenpeace. Wszystkie uczestniczki międzynarodowego finału Miss Earth zostały podzielone na trzy grupy: powietrza, wody, a także ognia, do której przypisana została Aleksandra Grysz. Każda grupa będzie spać w różnych hotelach i jeździć po innych regionach Filipin, promując proekologiczne zachowania.

 

W Polsce konkurs organizowany jest przez Francys Barrazę, wielokrotną uczestniczkę konkursów piękności oraz uznanego tancerza, Łukasza Czarneckiego. W tegorocznym finale polskiej edycji wzięło udział 14 dziewczyn z całego kraju. Oprócz Aleksandry Grysz, na podium stanęły też Karina Pochwała z Koszalina, której przypadł tytuł Miss Air, czyli I wicemiss, Kaja Klimkiewicz z Glinojecka jako Miss Water, tj. II wicemiss oraz  Sandra Staszewska z Chodzieży, która została wyróżniona tytułem Miss Fire – III wicemiss.

 

Więcej na www.missearthpoland.pl.

 

***

Miss Earth Poland to polska edycja jednego z najbardziej prestiżowych i znaczących międzynarodowych konkursów piękności na świecie, który odbywa się od 2001 roku w Manili na Filipinach. Inicjatywa ma jednocześnie na celu wspieranie odnowy środowiska naturalnego, promowanie świadomości ekologicznej, a także pomoc ubogim, stąd jej motto brzmi „Beauties for a cause”, tj. „Piękności z przesłaniem”. Organizatorami wydarzenia w Polsce są Francys Barraza, wielokrotna uczestniczka konkursów piękności, w tym finalistka Miss Earth 2006 oraz uznany tancerz i choreograf Łukasz Czarnecki.

 

inf. prasowa Anna Omelanska, Kinga Szkutnik