Personel medyczny w Wojskach Obrony…

Wojska Obrony Terytorialnej stawiaj…

Dzień Edukacji i Światowy Dzień Drz…

10 października Światowy Dzień Drze…

Już 2 listopada legendarny zespół L…

Laboratorium, legenda jazz-rocka, k…

Olsztyn: Ratujmy zabytkowe cmentarz…

Od 2003 roku w dniu Wszystkich Świę…

Odpowiednia widoczność podczas tren…

Jesienno-zimowe miesiące oznaczają …

«
»

Polsat Boxing Night: Głowacki vs Usyk

17 września w trójmiejskiej Ergo Arenie dojdzie do jednego z najważniejszych pojedynków w historii polskiego boksu zawodowego. W wyczekiwanej przez sympatyków szermierki na pięści walce rękawice skrzyżują mistrz świata WBO wagi junior ciężkiej Krzysztof Głowacki i złoty medalista olimpijski z igrzysk w Londynie Oleksandr Usyk.

 

Obaj pięściarze kroczą do tej pory przez zawodowe ringi bez porażki. Karierą Ukraińca opiekują się słynni bracia Kliczko. Usyk do tej pory spłaca ich kredyt z nawiązką, wygrywając wszystkie profesjonalne walki przez nokaut. Wielu ekspertów w Usyku upatruje przyszłego dominatora wagi junior ciężkiej, gdzie od sierpnia ubiegłego roku mistrzowski pas dzierży Głowacki. Pięściarz z Wałcza we wspaniałym stylu zdobył tytuł, nokautując wieloletniego czempiona tego limitu wagowego Marco Hucka. W kwietniu tego roku popularny „Główka” po raz pierwszy obronił swój pas, wygrywając na punkty z weteranem zawodowych ringów Stevem Cunninghamem. Polsko-ukraińska konfrontacja na szczycie wagi junior ciężkiej będzie pierwszym od czterech lat pojedynkiem o mistrzostwo świata organizowanym w Polsce. Dla Głowackiego będzie to jednocześnie pierwszy występ przed własną publicznością od momentu zdobycia tytułu organizacji World Boxing Organization.

Organizatorami gali są grupy Sferis KnockOut Promotions oraz Babilon Promotion, które spełniły marzenie polskich fanów szermierki na pięści, ściągając nad Wisłę ukraińskiego mistrza olimpijskiego. Gala będzie drugą tegoroczną edycją cyklu prestiżowych imprez Polsat Boxing Night.

Polsat Boxing Night: Głowacki vs Usyk GDAŃSK/SOPOT – Bilety
So, 17.09.16, 19:00
ERGO ARENA
Plac Dwóch Miast 1, 80-344 GDAŃSK/SOPOT

źródło: eventim.pl

Tagi