4. Cross Bielański

10 km biegu sztafetowego? To możli…

Ważne zwycięstwo Mai Włoszczowskiej…

Maja Włoszczowska nie miała sobie …

Europejski sukces olsztyńskich żegl…

Dwa złote i jeden srebrny medal dl…

Olsztyn: Kwesta na zabytkowe nakrop…

Tradycyjnie już podczas dnia Wszys…

Olsztyn Lakers / Seahawks Gdynia vs…

W dniu dzisiejszym (13-10-2019) …

«
»

Pobiegli, by pomóc dzieciom z nowotworami

Ponad 150 osób przyjechało do starych Jabłonek koło Ostródy, by wziąć udział w V Biegu Charytatywnym na rzecz Dzieci Chorych na Nowotwory. Pomimo przenikliwego zimna i siąpiącego momentami deszczu pobiegły całe rodziny, nawet z malutkimi dziećmi!

Nie mogło zabraknąć naszej szpitalnej drużyny, złożonej z przedstawicieli dyrekcji, pracowników, wolontariuszy i ich rodzin. – Cały dochód z biegu zostanie przeznaczony na zakup specjalistycznego sprzętu dla Oddziału Klinicznego Onkologii i Hematologii Dziecięcej Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie – powiedział podczas rozpoczęcia imprezy Pan Tomasz Otremba, organizator biegu. – Frekwencja wskazuje, że powinno nam się udać zebrać pieniądze na zakup nowoczesnego łóżka dla dzieci leczonych onkologicznie.

Dorośli mieli do pokonania 5 km, a dzieci – kilometr. Nie było łatwo, ale szczytny cel zagrzewał do walki o kolejne metry, by przekroczyć metę i ukończyć bieg z medalem na szyi. Dlaczego warto?

  • Bo bieganie sprawia mi przyjemność i robię to też dla swojego zdrowia, a ta pomoc jest realna, widać ją na oddziale – podkreśla mgr Paulina Jaworska, psycholog z naszego szpitala, która pobiegła razem z rodzicami.

Medale uczestnikom wręczała mgr Ewa Romankiewicz, zastępca dyrektora ds. pielęgniarstwa Szpitala Dziecięcego w Olsztynie, która również uczestniczyła w biegu oraz dr n. med. Wanda Badowska, ordynator Oddziału Klinicznego Onkologii i Hematologii Dziecięcej Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

To już tradycja że pracownicy Szpitala Dziecięcego uczestniczą w różnych charytatywnych imprezach sportowych, dzięki czemu pomagają jednocześnie dbając o swoje zdrowie i promując aktywny tryb życia. W takim składzie wystartowaliśmy wczoraj:

  • mgr Ewa Romankiewicz, zastępca dyrektora ds. pielęgniarstwa Szpitala Dziecięcego w Olsztynie z mężem Ireneuszem Romańczykiem
  • inż. Karolina Majchrzak, kierownik Sekcji Aparatury Medycznej
  • Pani Małgorzata Rafalska, inspektor z Działu Techniczno-Eksploatacyjnego z z mężem Adamem i dziećmi: 20-letnim Adrianem i 8-letnim Marcelem
  • mgr Paulina Jaworska, psycholog z rodzicami
  • doktor Ewa Jurgońska, specjalista chorób dziecięcych z Oddziału Klinicznego Patologii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt z dziećmi: 10-letnią Izą i 12-letnim Tomkiem
  • Pan Piotr Wichowski, kierownik Sekcji Zamówień Publicznych
  • 15-letnia Olga, córka Pani Joanny Gorzkiej z Archiwum
  • Pani Barbara Strzelczak (nasza wolontariuszka, regularnie szyjąca poduszki dzieciom z oddziału onkologiczno-hematologicznego) z mężem i dziećmi: 7-letnim Igorem i 5-letnim Filipem

Na zakończenie imprezy Pan Dariusz Otremba, organizator biegu przekazał na ręce dr n. med. Wandy Badowskiej pamiątkowy puchar. Przedstawiciele Szpitala Dziecięcego w Olsztynie wręczyli mu symboliczne podziękowanie od dyrekcji za tę wspaniałą inicjatywę.

inf. prasowa