24. Dni Bachowskie 24-31 marca 20…

Dni poświęcone twórczości najwięks…

W Gdańsku wymieniają prawdopodobnie…

Kuźnia Wodna w Oliwie niebawem będ…

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowy…

Dom Kultury "Słowianin" jako współ…

Olsztyn: Zapisz się na Bieg Jakubow…

Trwają zapisy na Bieg Jakubowy – i…

6. KRAKOWSKA WIOSNA WIOLONCZELOWA

Akademia Muzyczna w Krakowie serd…

«
»

Park Dinozaurów JuraPark Solec Kujawski

Pobyt w JuraParku to okazja nie tylko do wspaniałej zabawy, ale przede wszystkim możliwość zdobycia wiedzy wymaganej od uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i młodzieży licealnej.

Niewątpliwie główną atrakcją parku są naturalnej wielkości modele dinozaurów. Wszystkie figury zostały wykonane z ogromną dbałością o szczegóły i odzwierciedlają aktualny stan wiedzy paleontologów.

Dzięki ścisłej współpracy z wybitnymi naukowcami Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie oraz artystami wyspecjalizowanymi w dziedzinie paleontologii powstały najdokładniejsze w Europie rekonstrukcje prehistorycznych gadów. W JuraParku znajduje się ponad 140 figur, których nie zobaczysz nigdzie indziej. Są to nie tylko najsłynniejsi reprezentanci pradawnych drapieżców, ale również gatunki nowoodkryte, pełne tajemnic. Dwukilometrowa ścieżka wiodąca przez park dinozaurów podzielona jest chronologicznie na okresy geologiczne. W trakcie wędrówki zwiedzający zapoznają się z geologiczną przeszłością naszej planety, wędrówką kontynentów czy hipotezami wielkiego wymierania.

 

Młodsi turyści mogą uczestniczyć w warsztatach paleontologiczno – plastycznych, pomagających utrwalić wiedzę o dinozaurach i skamieniałościach. Zajęcia warsztatowe poprzedzone są krótkim wykładem na temat historii odkryć dinozaurów, prezentacją wybranych skamieniałości bądź opowieścią o gorączce złota i poszukiwaniach tego cennego kruszcu w Polsce.

Na terenie JuraParku znajduje się Muzeum Ziemi im. Karola Sabatha

W Muzeum zebrano ponad 1000 skamieniałości roślin i zwierząt. Obok zaprezentowano rekonstrukcje zwierząt żyjących paleozoicznych minionych epokach geologicznych. Od małych paleozoicznych stawonogów trylobitów, po olbrzymiego ssaka epoki lodowcowej mamuta. Duża część ekspozycji poświęcona jest dokonaniom polskich paleontologów. Zdecydowana większość okazów została zebrana lub zakupiona podczas wypraw JuraPark Explorer.

Na terenie JuraParku znajduje się również plac zabaw dla dzieci mini park rozrywki z kolejką szynową ,huśtawkami, karuzelami itp.

Mamy tu tak że do dyspozycji kino emocji Cinema 5D gdzie możemy zasiadając w wygodnym fotelu przeżyć niesamowitą podróż w czasie i obejrzeć repertuar specjalnie przygotowany o tematyce związanej z dinozaurami.

Wiecej informacji na temat JuraParku Solec na stronie internetowej juraparksolec.pl

Teodor Racki

Tagi