WIZZ AIR - ZAPAKUJ SIĘ JAK PROFESJO…

Idzie lato i czas wyjąć z szaf pok…

Jak wybrać rower dla dziecka?

Laptopy, konsole, a nawet quady. T…

100-lecie złotego, Adam HEYDEL

 9 maja 2019 r. Uniwersytet Nowoc…

Regeneracja po starcie w maratonie …

Bieganie nie ogranicza się wyłączn…

Stawiguda: Bezpłatne zajęcia FITNES…

Są to zajęcia wzmacniające mięśnie…

«
»

Pacjenci Szpitala Dziecięcego świętowali 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę

Dziś o godz. 11 pacjenci Szpitala Dziecięcego w Olsztynie świętowali setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na początek mgr Elżbieta Lefler, dyrektor Zespołu Placówek Specjalnych przypomniała w skrócie historię walki o niepodległość Polski. Powiedziała m. in.:

– Kraj, który nie istnieje na mapach świata, nie ma głosu. W naszym imieniu mówili inni. Wolna Polska nie była do niczego potrzebna Europie. Tylko Józef Piłsudski mówił: Polski nie da się ani wymodlić, ani wygadać, ani wyżebrać, ani wyszabrować. Trzeba ją zdobyć krwią własną i cudzą. Europa zdecydowała o utworzeniu niepodległego państwa Polskiego w roli zapory przed bolszewizmem. I nie zawiodła się, ani w roku 1920, ani w roku 1939. Dzisiaj my, wolni Polacy, dzięki krwi przelanej przez naszych przodków, możemy wspólnie odśpiewać naszą najpiękniejszą pieśń – hymn narodowy.

Dokładnie o godz. 11.11 pacjenci, ich rodzice, dyrekcja i pracownicy naszego szpitala oraz szkoły przyszpitalnej, a także wszyscy obecni goście uroczyście odśpiewali hymn państwowy. W ten sposób włączyliśmy się do ponad 4,5-milionowej społeczności uczniów i 450-tysięcznej grupy nauczycieli, która zaśpiewała w tym czasie polski hymn nie tylko w kraju, ale też poza jego granicami. Byliśmy częścią tej wielkiej wspólnoty!

Następnie nauczyciele Szkoły Szpitalnej wystawili przedstawienie pt. „Wolność jest w nas” według scenariusza Witolda Pelki. Była to doskonała, bo bardzo humorystyczna, a przy tym mądra i poruszająca opowieść o tym, czym ta wolność jest dla nas dziś.

Publiczność zgotowała im owację na stojąco. Na zakończenie głos zabrała dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor Szpitala Dziecięcego w Olsztynie, która podziękowała aktorom za wspaniały występ.

– Nie spodziewałam się, że w naszym szpitalu będziemy mieli taką wspaniałą premierę! – przyznała z zachwytem. – Jesteśmy z Was dumni. Bardzo się cieszę i serdecznie gratuluję w imieniu nas wszystkich za cudowne przedstawienie, dużą dozę poczucia humoru i tyle różnych odmian wolności.

Agnieszka Deoniziak
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie

dodano: 09-11-2018