Siódma wygrana Cinka. Zawodnik Kros…

Kross Racing Team podczas minioneg…

Polskie Koleje Linowe prezentują st…

Polskie Koleje Linowe SA (PKL), kt…

Rozbiegany Kleszczów czyli piątka i…

W tym roku zapowiada się mocno roz…

Dni morza w Ostródzie

Dni Morza na Mazurach !!!! Dlaczeg…

Skansen w Olsztynku: „Koń jaki jest…

Pokazy jeździectwa dziecięcego, hi…

«
»

Ostróda: Zobacz kalendarz imprez / czerwiec-wrzesień 2019

Paweł Domagała, Kortez, Congos&Pura Vida, Tabu,  Justyna Steczkowska, Andrzej Piaseczny, Hitano – to tylko nieliczne gwiazdy, które zobaczymy w bieżącym roku w sezonie letnim w Ostródzie. Atrakcji z pewnością nie zabraknie i każdy znajdzie coś dla siebie.

Początek czerwca to tradycyjnie Turniej Rycerski z pokazami walk i Półmaraton Św. Jerzego z koncertem rapera Mezo na zakończenie. Wakacje rozpoczynają Dni Morza z szantami, paradą jachtów oraz pokazem fajerwerków i laserów na Bulwarze Europejskim.

Główną atrakcją sezonu będą dwie największe ostródzkie imprezy: Ostróda Reggae Festiwal i Dni Ostródy, które wrócą do naszego miasta po 12-letniej przerwie. Pierwsze wydarzenie w czerwonych koszarach i amfiteatrze z plejadą artystów międzynarodowych.  Druga z przystępnymi cenami biletów i szeregiem gwiazd polskich w zamku, amfiteatrze i atrakcjami na nabrzeżu Jez. Drwęckiego.

Nie zabraknie również kabaretów i  spektakli teatralnych w amfiteatrze. Tradycyjnie odbędzie się również Noc Świętojańska na molo, Gypsy Festiwal, Ogólnopolski Festiwal Ognia i Kuglarstwa oraz Międzynarodowe Lato z Folklorem, na którym wystąpią zespoły z całego świata.

Nowością będą: Gala MMA w amfiteatrze oraz impreza Rozkręcamy Powszechny Optymizm z udziałem gwiazd polskiej sceny muzycznej. Lato zakończy trzecia edycja projektu Ostre Dzianie.

W niedzielne popołudnia, w czasie gdy nie ma innych wydarzeń na molo będą koncertowały zespoły szantowe, coverowe, ludowe oraz Orkiestra Miejska.

Jednym słowem każdy powinien znaleźć coś dla siebie J

Wszystkich Ostródzian i turystów serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakacie i stronach internetowych.

inf. prasowa