Olsztyn: Urodzinowy ,,Bieg na 6 łap…

PSYjaciele i KOTedzy, 24 lutego 2…

III Mistrzostwa Szczytna w Biegu 12…

III Mistrzostwa Szczytna w Biegu…

Smak zdrowia - Witamina E - witamin…

Smak zdrowia - Witamina E - witami…

Olsztyn: „100-lecie złotego; oszczę…

  Uniwersytet Nowoczesnego Obywat…

Olsztyn: XXXV KAZIUKI-WILNIUKI: GWA…

Zapraszamy na kolejną podróż po dz…

«
»

Ostróda: Walentynki w amfiteatrze

W walentynki 14 lutego 2019 o godz. 18.00 zapraszamy do galerii amfiteatru na wernisaż wystawy patchworków „Biało-czerwona” oraz pokaz filmu Mammamia 2.

Biało-czerwona” jest to pokonkursowa wystawa Stowarzyszenia Polskiego Patchworku poświęcona 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jak piszą organizatorzy:

„Rok 2018 to stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Pragniemy przyłączyć się do świętowania tej pięknej rocznicy – na własny patchworkowy sposób. Dlatego zaprosiliśmy do szycia patchworków w naszych barwach narodowych. W styczniu 2018 roku ogłosiliśmy konkurs na uszycie quiltu w kolorach naszej flagi, stąd nazwa „Biało-czerwona”. Można było użyć wyłącznie tkanin w różnych odcieniach obu tych barw.”

Efekty będziemy mogli zobaczyć w Walentynki w amfiteatrze.

O patchworku:
Dla tych, którym patchwork kojarzy się z narzutą z kwadracików wybieranych na chybił trafił – niespodzianka. Po pierwsze, patchwork, zwany również quiltem, zdobi nie tylko narzuty i poduszki, ale również może jako tkanina artystyczna zawisnąć na ścianie. Patchwork to metoda szycia, w której łączy się małe elementy z różnych tkanin w większą całość. Pikowanie to łączenie ze sobą warstwy wierzchniej, która może być wykonana techniką patchworku, z ociepliną – wypełnieniem i warstwą spodnią. Ta technika ma za zadanie zabezpieczyć warstwę przed przemieszczaniem się, ale często jest formą wyrafinowanego zdobienia całości.

Po wernisażu zapraszamy na Walentynkowy seans filmowy do sali kinowej w amfiteatrze na film „Mamma mia 2” , gdzie czeka ją na wszystkich słodkie niespodzianki:)

Serdecznie wszystkich zapraszamy !!!!!

inf. prasowa

https://www.facebook.com/events/1835284186583102/

Tagi