Rajd rowerowy. Otwarcie olsztyńskie…

Zapraszamy na otwarcie olsztyński…

Rowerowe podchody "ORIENTUJ SIĘ! W …

Zapraszamy na IV edycję rowerowej …

Pierwszy raz na rowerze elektryczny…

Rowery elektryczne wciąż są selekt…

Ostróda: „Muzyczne Podwieczorki na …

Nawiązując do tradycji niegdysiejs…

Pierwsze podanie nowatorskiego leku…

Najnowocześniejsze leczenie rdzen…

«
»

ORKIESTROWY WEEKEND W AKADEMII MUZYCZNEJ W KRAKOWIE

Niewątpliwym wydarzeniem artystycznym w kwietniowym kalendarzu koncertowym przygotowanym przez Akademię Muzyczną w Krakowie będzie koncert, na który zapraszamy w sobotę 16 kwietnia na godzinę 18:00 do Auli Florianka.

 

Gościć będzie u nas ponownie legendarny skrzypek i dyrygent, specjalista wykonawstwa muzyki Jana Sebastiana Bacha, prekursor historycznych interpretacji muzyki bachowskiej, Joshua Rifkin. Artysta jest doktorem honoris causa Akademii Muzycznej w Krakowie. Z Orkiestrą Barokową naszej Uczelni wykona m.in. kantatę Trauerode Jana Sebastiana Bacha. „Oda żałobna”, bo tak jest ona nazywana, należy do najwspanialszych kantat Bacha. Bilety na koncert w cenie 30(N), 15(U) do nabycia przed koncertem. Studenci i uczniowie wstęp wolny za okazaniem legitymacji.

 

foto / mat. organizatora

Na spotkanie z wielką światową pianistyką Akademia Muzyczna w Krakowie zaprasza w niedzielę 17 kwietnia o godzinie 18:00 do Sali Koncertowej przy ul. św. Tomasza 43.Na fortepianie zagra znakomita francuska pianistka młodego pokolenia Lydie Solomon, której towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Krakowie pod dyrekcją dyplomantów klas dyrygentury. W programie usłyszymy m.in. Koncert fortepianowy a-moll Roberta Schumanna, a także Symfonię C-dur Wolfganga Amadeusza Mozarta. Bilety w cenie 30(N), 15(U) do nabycia przed koncertem. Studenci i uczniowie wstęp wolny za okazaniem legitymacji.

inf. prasowa