Olsztyn Lakers Junior na treningu -…

Zapraszamy do oglądania zdjęć z tr…

Relacja z XXIX Muzycznych Dialogów …

Ogólnopolskie Prezentacje Kultur M…

Chudy Wawrzyniec 2019: niby nowy, a…

W sobotę, 10 sierpnia odbyła się ó…

Letnie tournée CITY TRAIL na mecie!

2 tygodnie, 10 miast, 10 leśnych b…

Policjant Twoim Przyjacielem

24 lipca 2019 w olsztyńskim Parku …

«
»

Olsztyńskie inicjatywy twórcze – Muzyka w obrazie

Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie zaprasza na finał I Olsztyńskiego Przeglądu Fotografii.

 

Laureatami konkursu zostali: Jacek Kowalski z Różnowa – nagroda w kategorii Ziemia za cykl zdjęć z budowy (dźwigi przy budowie Galerii Warmińskiej w Olsztynie); Michał Pieściuk z Olsztyna – nagroda w kategorii Przestrzeń za cykl zdjęć z przestrzeni miejskich autobusów (portrety ludzi i zbliżenia na detale w biało-czarnej scenerii pasażerów miejskich autobusów); Anna Wojszel z Wipsowa – nagroda w kategorii Człowiek za cykl malarskiej interpretacji fotografowanych postaci. Na wystawie będzie można obejrzeć także zdjęcia innych autorów.
Zaraz po wernisażu  na autorów i publiczność czekają  I Olsztyńskie Koncerty „Muzyka w Obrazie”, podczas których do  cyklu fotografii 9 autorów wybranych w konkursie  muzyczny komentarz zagrają: Robert Kanaan (Gdańsk), Adam „Mr Smok” Bórkowski (Poznań) oraz Elżbieta i Andrzej „Andymian” Mierzyńscy (Olsztyn).
Robert Kanaan przygotuje koncert do zestawu zdjęć: Marka Jankowskiego (Lubomino), Michała  Pieściuka (Olsztyn), Ewy Rubczewskiej (Olsztyn).
Adam „Mr Smok” Bórkowski muzycznie oprawi zdjęcia: Bożeny Kraczkowskiej (Olsztyn), Henryka Ciruta (Olsztyn), Andrzeja Grabowskiego (Bisztynek).
Elżbieta i Andrzej „Andymian” Mierzyńscy zaprezentują kompozycje muzyczne do zdjęć: Jacka Kowalskiego (Różnowo), Michała Buszkiewicza (Bisztynek), Anny Wojszel (Wipsowo).

 

O muzykach:
Adam „Mr Smok” Bórkowski jest jednym ze znanych wykonawców muzyki elektronicznej w Polsce. Współtwórca grupy Endorphine. Artysta, który w towarzystwie sympatyków gatunku jest dobrze znany jako muzyk z ciekawym doświadczeniem i filozofią życia. Komponuje muzykę utrzymaną w różnych klimatach tego gatunku. W jego kompozycjach można usłyszeć style m.in. muzyki ambient z domieszką sekwencyjnego nurtu berlińskiego, klasycznej elektronicznej muzyki oraz chillout.

Elżbieta i Andrzej „Andymian” Mierzyńscy poznali się dawno temu  w zespole muzycznym. Przez wiele lat pracowali w mediach (Elżbieta – dziennikarz, Andrzej – grafik prasowy i komputerowy). Po latach wrócili do muzycznej pasji.  Andrzej był inicjatorem i kierownikiem artystycznym ośmiu edycji koncertów z cyklu „Elektroniczne Pejzaże Muzyczne” (2005-2012). Wydali dziewięć płyt CD (w tym dwupłytowy album „Ładna dla Nieba, wredna dla Piekła/ Atlantis – Journey To The Abyss Of Time”, 2013). Współpracowali z zespołami tańca współczesnego (Pryzmat) i teatru ruchu (Zmysł, Exodus, Między Innymi), realizując wspólne projekty muzyczno-sceniczne. Gościli na antenie radiowej w Polsce, Niemczech, Meksyku, a ostatnio najintensywniej w Chicago, z czego wynikała niedawna premiera projektu „Bilet Olsztyn-Chicago” w Olsztyńskim Planetarium.

Robert Kanaan to kompozytor, muzyk, producent muzyczny, od 1995 związany z teatrem. Jeden z polskich twórców muzyki elektronicznej, world i etno. Swoją przygodę z muzyką zaczynał na początku lat 90. od reggae, szybko jednak postanowił zmienić profil działalności. Skoncentrował się na pejzażowej muzyce elektronicznej. Wydał 4 płyty. Napisał muzykę do ponad 20 spektakli teatralnych, min.: 1997 r. Teatr Miejski w Gdyni – Bal u Salomona; 1997 Teatr Miejski w Gdyni – Sen Nocy Letniej; 2005 Teatr Animacji w Poznaniu – Siódme Niebo; 2006 Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. – Wyzwolenie; 2006 Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni – Moscoviada; 2006 Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego – Manekin czyli Kochanek Hitlera;  2007 Teatr Lalki, Maski i Aktora Groteska w Krakowie – Być jak Pippi; 2007 Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. – Dziady. Zbliżenia; 2007 Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu – Kantata na cztery skrzydła; 2007 Teatr Polski w Warszawie – Bal u Salomona; 2007 Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. – Pokojówki, 2012 Teatr Studio w Berlinie – Matka.

Program wydarzenia:
Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych, Olsztyn, ul. Parkowa 1
7 lutego (piątek)
Godz. 18.00 –  I Olsztyński Przegląd Fotografii, wernisaż
Godz. 19.00 – I Olsztyńskie Koncerty „Muzyka w Obrazie”
Wstęp wolny.