Obwodnica Olsztyna od węzła drogowe…

To chyba jedna z ostatnich okazji …

Siódma wygrana Cinka. Zawodnik Kros…

Kross Racing Team podczas minioneg…

Polskie Koleje Linowe prezentują st…

Polskie Koleje Linowe SA (PKL), kt…

Rozbiegany Kleszczów czyli piątka i…

W tym roku zapowiada się mocno roz…

Dni morza w Ostródzie

Dni Morza na Mazurach !!!! Dlaczeg…

«
»

Olsztyńska odsłona CITY TRAIL onTour za nami! zdjęcia – wideo

W środę, 18 lipca nad Jeziorem Długim odbył się bieg CITY TRAIL onTour Olsztyn, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w Polsce – Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był Paweł Pszczółkowski. Wśród pań najlepszą okazała się Dorota Pawłowska. W zawodach uczestniczyło 266 dorosłych oraz ponad 100 dzieci.

 

Biegi CITY TRAIL są organizowane w Olsztynie od 2012 roku, a w letniej formule – od 2015. Impreza ma charakter przełajowy, a to oznacza, że trasa prowadzi leśnymi ścieżkami i jest urozmaicona. Środowe zawody odbyły się w trudnych warunkach, o których mówił po zawodach zwycięzca – Paweł Pszczółkowski. – Najbardziej przeszkadzała wysoka temperatura i duża wilgotność powietrza. Nie było czym oddychać – podkreślił. –  3 dni temu wróciłem z obozu w Szklarskiej Porębie, na którym mocno pracowałem, przebiegłem bardzo dużo kilometrów, zrobiłem kilka dobrych treningów jakościowych. Przyznam, że trochę obawiałem się biegu CITY TRAIL, bo nie wiedziałem, jak nogi zareagują po powrocie z gór, ale jest zwycięstwo i to dobry prognostyk przed sierpniowymi mistrzostwami Polski na 10 km, do których się przygotowuję – dodał.

Czas Pawła to 16:35. Drugą lokatę wywalczył Mariusz Dembowski (17:29), a trzeci był Rafał Wronowski (17:49). Najszybsza z pań – Dorota Pawłowska minęła linię mety w czasie 20:24. Drugie miejsce wywalczyła córka Doroty – Kamila Pawłowska (21:00), a trzecie – Katarzyna Lipnicka (21:32).

Czołówkę biegu tworzą osoby mające zazwyczaj lata treningu za sobą, ale zdecydowaną większością są biegacze-amatorzy, dla których bieganie to odskocznia od codziennych spraw i forma dbania o zdrowie. – Biegam systematycznie od grudnia, od dwóch miesięcy co drugi dzień – według zaleceń lekarza, bo w ten sposób walczę z nadciśnieniem. Muszę przyznać, że bieganie to najlepsze lekarstwo, bo czuję się coraz lepiej, nie mam już problemów z bólem głowy, dodatkowo waga spada, a ja mam więcej energii. Zdecydowanie mogę potwierdzić, że jak człowiek zmęczy się fizycznie, to odpoczywa psychicznie – mówił na mecie jeden z biegaczy – Wojciech Kopczyński. – Ten start był moim pierwszym od dwudziestu lat, ostatnio biegałem w zawodach jeszcze w szkole, ale coś czuję, że stanę się stałym bywalcem tego typu imprez.

Poza Olsztynem, w cyklu CITY TRAIL onTour uczestniczą: Lublin , Warszawa (gdzie biegi odbył się kolejno 16 i 17 lipca), a także Trójmiasto, Bydgoszcz, Szczecin, Poznań, Wrocław, Katowice, Łódź. Wszystkie biegi zostaną rozegrane w dni powszednie – w godzinach popołudniowych. Ostatnia z imprez jest zaplanowana na 27 lipca.

 

 

Informacje o biegach oraz wyniki można znaleźć na www.ontour.citytrail.pl oraz na profilu imprezy na Facebook’u.

 

Autor: Justyna Grzywaczewska
foto – wideo: własne