parkrun Olsztyn #60 - zdjęcia

Przy temperaturze około zero stopni…

Węglowodany w diecie sportowca. Jak…

Nie od dziś wiadomo, że odpowiednie…

Deszczowe bieganie podczas CITY TRA…

Weekend 8-9 grudnia 2018 nie należa…

"Daj Pluszaka dla Dzieciaka", czyli…

W sobotę, 8 grudnia, na olsztyńskie…

Obwodnica Olsztyna / zdjęcia - wide…

Kilka dni temu został oddany do ruc…

«
»

Olsztyńscy Sybiracy

26 maja 2018 roku – Koło nr 1 Związku Sybiraków w Olsztynie zorganizowało patriotyczno – religijne spotkanie nawiązujące do dnia matki;Matki Sybiraczki i matki naszych matek.

 

Po złożeniu wiązanki i zapaleniu znicza przy pomniku -Sybiracy udali się na nabożeństwo majowe i mszę świętą w kościele św.Józefa w intencji Matek Sybiraczek- zmarłych na zesłaniu, po powrocie do ojczyzny i Sybiraczek żyjących.

Mszę prowadził Kapelan olsztyńskich Sybiraków ks.Wojciech Łazowski, który podkreślił ,,heroizm matek a jak często też było ,że rolę matek przejmowały babcie ,wychowując osierocone wnuki,,

Hymn Sybiraka i pieśni religijne związane z miłością matczyną śpiewał pan Leszek Biłas z Chóru ,,Tęcza” im Janiny Stankiewicz.

Po mszy Sybiracy udali się na spotkanie , na którym przy wieczornej herbacie i cistach upieczonych we własnym zakresie, mogli być jedna rodziną i razem wspominać swoje rodzicielki.

Zaproszeni goście – przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego w osobie Pełnomocnik Wojewody Warmińsko-Mazurskiego do spraw kombatantów i osób represjonowanych , Zarządu Związku Sybiraków Oddziału Olsztyn, Prezesi Kół Terenowych Związku Sybirakó i Sybiracy naszego Związku, którzy pzybyli nawet ze swoimi dziećmi i wnukami- mogli obejrzeć wystawę zdjęć.

Zdjęcia związane ściśle z tematem spotkania, przedstawiające matki z rodzinami, w większości z dziećmi i w swoich codziennych obowiązkach w latach deportacji

Wiceprezes Koła nr1 przywitał gości wyrażając swoje podziękowanie za tak liczne uczestnictwo.

Podziękował członkom swego Koła, którzy przyczynili się do oprawy tegoż spotkania i ich własny wkład i zaangażowanie.

Podkreślił doniosłość i rangę tegoż spotkania i ,,..że widząc chwilę uchwyconą w kadrze zdjęcia, niech to spojrzenie dzisiaj będzie naszą prośbą do Boga o wieczny pokój dla naszych MATEK …,,

 

Janina Starowieyska

Tagi