Pamięci Bohaterów Getta Warszawskie…

19 kwietnia 2019 r. dzieci z olsz…

Posadź drzewko - odbierz sadzonkę j…

Przyłącz się do ogólnopolskiej akc…

CITY TRAIL: przełajowa piątka na me…

Siódma edycja cyklu biegów przełaj…

23.PIKNIK NAUKOWY POD HASŁEM „MY I …

11 maja br. na PGE Narodowym odbęd…

Międzynarodowy projekt "Pomiędzy na…

W dniach 24.04 – 03.05.2019 młodz…

«
»

Olsztyn: Zapisz się na Bieg Jakubowy

Trwają zapisy na Bieg Jakubowy – imprezę, która na stale wrosła w biegowy kalendarz miasta. 

– Jak co roku proponujemy zabawę i radość, walkę i rywalizację – zachęca Zbigniew Szymula, rzecznik Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie – to oczywiście impreza dla wszystkich – dla dzieci i dorosłych, dla kobiet i mężczyzn, dla amatorów i tych którzy biegają bardziej profesjonalnie. Co więcej – w nadchodzącej edycji, na prośbę seniorów, utworzyliśmy jeszcze jedną kategorię – 75+!

Tradycyjnie start i meta 10 – kilometrowego biegu zlokalizowane są na Starym Mieście. Następnie trasa wiedzie w okolice malowniczego jeziora Długiego, gdzie znajduje się półmetek. Nowością jest modyfikacja trasy do Parku Centralnego, gdzie uczestnicy pobiegną z Parku Podzamcze pod mostem na ul. Pieniężnego.

– Znowu proponujemy biegaczom aby wystartowali charytatywnie, wspierając Fundację Przyszłość Dla Dzieci.

W poprzednim roku biegało z nami łącznie ponad 500 uczestników, liczymy że tym razem będzie jeszcze lepiej – dodaje Szymula – rok temu triumfował Paweł Pszczółkowski z Olsztyna, który przebiegł trasę w czasie nieco ponad 34 minut, w rywalizacji kobiet triumfowała Emilia Wołyniec z Gołdapi, która „uporała” z dystansem w niecałe 44 minut. Jak będzie tym razem?

Tego dowiemy się w niedzielę 28 kwietnia 2019 roku, start biegu głównego zaplanowano na godz. 11:00. Aby się zapisać kliknij tu.

źródło: olsztyn.eu
foto: własne