JEZIORO ŁOWNE DUŻE

Jezioro w gminie Purda o powierzchn…

Amelka potrzebuje pomocy w walce w …

Wojna genów u małej Amelki. Marzeni…

Nowe targi Fashion for Kids

Targi Kontraktacyjne Odzieży i Teks…

Książę Harry i Meghan Markle powied…

Ślub roku już za nami. Książę Harry…

X Integracyjny Rajd Rowerowy Gościń…

Zapraszamy na X Integracyjny Rajd R…

«
»

Olsztyn: Z Waszą pomocą odnaleźliśmy sprawcę potrącenia kobiety. Dziękujemy!

Po raz kolejny mogliśmy się przekonać jak potężna jest siła mediów i Państwa wzorowa postawa obywatelska. Niedawno olsztyńscy policjanci opublikowali nagranie z kamer monitoringu, na którym widać jak kierowca potrącił kobietę a następnie odjechał z miejsca nie udzielając jej pomocy. Już następnego dnia do komendy rozdzwoniły się telefony od osób, które rozpoznały sprawcę.

 

Przypomnijmy, że w dniu 07.10.2017r., w godzinach wieczornych w Olsztynie,  na skrzyżowaniu ul. Witosa – Kanta kierowca srebrnego vana potrącił na przejściu dla pieszych 65-letnią kobietę, po czym nie udzielając jej pomocy odjechał z miejsca zdarzenia. Opublikowanie na naszej stronie nagrania z kamer monitoringu przyczyniło się do ustalenia, który z mieszkańców Olsztyna miał na sumieniu zdrowie kobiety przechodzącej przez jezdnię. Do olsztyńskiej komendy rozdzwoniły się telefony z ważnymi informacjami, które rzetelnie sprawdzaliśmy. Szczególnie jedna z nich okazała się trafna. Olsztyńscy policjanci potwierdzili, że kierowca poruszał się pojazdem renault i zamieszkuje na osiedlu niedaleko miejsca w którym doszło do potrącenia. Natychmiast pojechali  do wskazanego mieszkania, gdzie zastali zaskoczonego wizytą policjantów mężczyznę. 29-latek  tłumaczył się policjantom mówiąc, że uciekł z miejsca zdarzenia, bo był przerażony i bał się odpowiedzialności.

Mężczyzna przyznał się do spowodowania kolizji i nieudzielenia pomocy osobie poszkodowanej oraz  wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Policjanci wnioskują o ukaranie mężczyzny grzywną 1500 zł oraz zakazem prowadzenia pojazdów na okres 12 miesięcy.

Serdecznie dziękujemy przedstawicielom mediów za szybkie nagłośnienie sprawy a przede wszystkim obywatelom, którzy błyskawicznie zareagowali na apel z prośbą o kontaktowanie się z olsztyńską komendą i przekazali pomocne informacje.   Dziękujemy!!!

 

IK

 

źródło: olsztyn.policja.gov.p.

Tagi