Westerplatte – Spotkania z historią

1 i 2 września 2018 r. Wartownia nr…

Debiut 4 Warmińsko-Mazurskiej Bryga…

Zawody Long Range Mykita „Special E…

Miejski Klub Sportowy Mieszko Gniez…

Drużyna seniorów MKS Mieszko Gniezn…

Mistrzostwa Europy ERGO Hestia Cham…

Paweł Tarnowski, Małgorzata Białeck…

SHOW SZALONYCH NAUKOWCÓW, CZYLI EDU…

Barwne widowisko o naukowych perype…

«
»

Olsztyn: Z Waszą pomocą odnaleźliśmy sprawcę potrącenia kobiety. Dziękujemy!

Po raz kolejny mogliśmy się przekonać jak potężna jest siła mediów i Państwa wzorowa postawa obywatelska. Niedawno olsztyńscy policjanci opublikowali nagranie z kamer monitoringu, na którym widać jak kierowca potrącił kobietę a następnie odjechał z miejsca nie udzielając jej pomocy. Już następnego dnia do komendy rozdzwoniły się telefony od osób, które rozpoznały sprawcę.

 

Przypomnijmy, że w dniu 07.10.2017r., w godzinach wieczornych w Olsztynie,  na skrzyżowaniu ul. Witosa – Kanta kierowca srebrnego vana potrącił na przejściu dla pieszych 65-letnią kobietę, po czym nie udzielając jej pomocy odjechał z miejsca zdarzenia. Opublikowanie na naszej stronie nagrania z kamer monitoringu przyczyniło się do ustalenia, który z mieszkańców Olsztyna miał na sumieniu zdrowie kobiety przechodzącej przez jezdnię. Do olsztyńskiej komendy rozdzwoniły się telefony z ważnymi informacjami, które rzetelnie sprawdzaliśmy. Szczególnie jedna z nich okazała się trafna. Olsztyńscy policjanci potwierdzili, że kierowca poruszał się pojazdem renault i zamieszkuje na osiedlu niedaleko miejsca w którym doszło do potrącenia. Natychmiast pojechali  do wskazanego mieszkania, gdzie zastali zaskoczonego wizytą policjantów mężczyznę. 29-latek  tłumaczył się policjantom mówiąc, że uciekł z miejsca zdarzenia, bo był przerażony i bał się odpowiedzialności.

Mężczyzna przyznał się do spowodowania kolizji i nieudzielenia pomocy osobie poszkodowanej oraz  wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Policjanci wnioskują o ukaranie mężczyzny grzywną 1500 zł oraz zakazem prowadzenia pojazdów na okres 12 miesięcy.

Serdecznie dziękujemy przedstawicielom mediów za szybkie nagłośnienie sprawy a przede wszystkim obywatelom, którzy błyskawicznie zareagowali na apel z prośbą o kontaktowanie się z olsztyńską komendą i przekazali pomocne informacje.   Dziękujemy!!!

 

IK

 

źródło: olsztyn.policja.gov.p.

Tagi