Olsztyn: Kręć z Urzędem na rzecz dz…

Wyjątkowa akcja przy okazji Europe…

Szkoły z Gminy Dywity otrzymały 24 …

Aż 268 mieszkańców Gminy Dywity i …

Kultura biegania z muzyką w tle. Ul…

Zapach jesieni unosi się już w pow…

Olsztyn: Dzień Przedszkolaka z Komb…

Uniwersytet Nowoczesnego Obywatela…

Różnice i podobieństwa. Uniwersalne…

Dojazd na rowerze do pracy, a takż…

«
»

Olsztyn: Wizualizacja ulicy Pstrowskiego / zdjęcia – wideo

Miasto z obwodnicą połączy nowy odcinek drogi. Będzie wykonana w układzie przestrzennym dwujezdniowym. Pojedziemy nią już w wakacje.

 

– Jesteśmy prawie na półmetku – mówi Kierownik Jednostki Realizującej Projekt I, Jolanta Glińska. – Do tej pory wykonano ok. 48 proc. prac drogowych. Przebudowana została sieć elektryczna, wykonano większość prac związanych z budową kanalizacji deszczowej oraz przejściem dla pieszych i rowerzystów. Rozpoczęła się budowa przepustów ekologicznych.

Nowa ul. Pstrowskiego powstaje na wysokości pętli autobusowej na Osiedlu Mazurskim i poprowadzona jest w kierunku miejscowości Szczęsne, gdzie na węźle Pieczewo połączy się z obwodnicą. Nowy odcinek drogi o długości ok. 2,7 km będzie wykonany w układzie przestrzennym dwujezdniowym.

W ramach inwestycji zaplanowano przebudowę połączeń ulic bocznych, budowę sześciu rond, 10 zatok autobusowych oraz pętli autobusowej. Powstanie również miejsce do kontroli i ważenia pojazdów ciężarowych. Poza infrastrukturą związaną z ruchem samochodowym po obu stronach ul. Pstrowskiego powstaną ścieżki rowerowe oraz trakty piesze. Projekt zakłada również zagospodarowanie zieleni oraz montaż nowoczesnego oświetlenia. Koszt inwestycji to ponad 53 mln zł. Wykonawcą jest firma Skanska. Zakończenie prac zaplanowano na lipiec 2018 roku. Inwestycja jest w 83 proc. dofinansowana ze środków unijnych.

[wizualizacja – video]

[wizualizacja 1]

[wizualizacja 2]

[wizualizacja 3]

[wizualizacja 4]

źródło: olsztyn.eu