Olsztyn: Zapisz się na Bieg Jakubow…

Trwają zapisy na Bieg Jakubowy – i…

6. KRAKOWSKA WIOSNA WIOLONCZELOWA

Akademia Muzyczna w Krakowie serd…

Międzynarodowy Dzień Lasów 21.03.20…

Warmińsko-Mazurski Okręg Ligi Ochr…

Absa Cape Epic: Świetny wynik duetu…

Maja Włoszczowska i Ariane Luethi …

CITY TRAIL: niezwykły finisz we Wro…

Wrocławska trasa CITY TRAIL cieszy…

«
»

Olsztyn: Urodzinowy „Bieg na 6 łap”

Zapraszamy na 4-te urodziny „Biegu na sześć łap” do Schroniska dla Zwierząt w Olsztynie znajdującego się przy ul. Turystyczna 2.  Będzie tort, serpentynki i mnóstwo włochatej energii. 

 

25 lutego 2017
w godzinach 10:00 – 13:00

Schronisko dla Zwierząt w Olsztynie
ul. Turystyczna 2, 10-369 Olsztyn

Bieganie z psem z olsztyńskiego schroniska przerodziło się w akcję, która obecnie odbywa się w 35 miejscowościach w całej Polsce.

Z miłości do zwierząt, potrzeby ruchu oraz przychylności olsztyńskiego Schroniska dla Zwierząt, tak właśnie powstał „Bieg na 6 łap”. Akcją bardzo szybko zainteresowało się olsztyńskie środowisko biegaczy.  Z czasem biegi, podczas których zbierano karmę dla zwierząt, przerodziły się w imprezy dla całych rodzin.

– „Bieg na 6 łap” pomógł wielu ludziom zmienić wyobrażenie na temat schroniska dla zwierząt – tłumaczy Monika Dąbrowska, pomysłodawca i koordynator biegu. – Ludzie przestali postrzegać je jako miejsce pełne klatek z biednymi, smutnymi pieskami. Zwierzęta, którym poświęca się uwagę i czas, o które się dba, i które mają zagwarantowaną odpowiednią ilość ruchu są szczęśliwe. To widać podczas organizowanych  biegów.

Akcja ma wiele odsłon m.in. muzyczny bieg na 6 łap czy kąpiel morsów za karmę dla zwierząt. Ma również swoich naśladowców.  Podobnie jak w Olsztynie „Bieg na 6 łap” organizowany jest w 35 miastach w całej Polsce.

– Akcja jest bezpłatna, wzbudza dużo pozytywnych emocji, ludzie widzą w niej sens i chętnie się angażują – dodaje Dąbrowska. – Znakomicie integruje lokalne społeczeństwo. W biegu biorą udział osoby w różnym wieku, z różnych środowisk.

Akcja na 6 łap przyciąga uwagę wielu osób, w tym dziennikarzy, blogerów czy celebrytów.  W rezultacie ma przełożenie na adopcje, co najbardziej cieszy zarówno przedstawicieli schroniska jak i organizatorów biegu. W  sobotę (25 lutego) „Bieg na 6 łap” będzie obchodzić swoje czwarte urodziny. W tym dniu tradycyjnie odbędzie się bieg, na który już dziś trwają zapisy.

inf. prasowa

Tagi