UNO w 27 Finale WOŚP w Olsztynie / …

   12 stycznia 2019 ,w gościnnych p…

Chudy Wawrzyniec 2019: nowa ekipa, …

Chudy Wawrzyniec – sierpniowy ultra…

Dzień NBP w Olsztynie - relacja / z…

15 stycznia 2019 r. z okazji roczni…

TriCity Trail 2019: rejestracja trw…

Start w Gdańsku, meta w Wejherowie.…

Junior Basket Club Olsztyn vs UKS T…

14 stycznia 2019 r. odbyło się derb…

«
»

Olsztyn: Ratujmy zabytkowe cmentarze – zachęcamy do kwesty

Od 2003 roku w dniu Wszystkich Świętych olsztynianie – osoby publiczne, artyści, młodzież – kwestują na nekropoliach stolicy regionu. Przyjmujemy zgłoszenia do tegorocznej zbiórki.

 

Kwota zebrana w ciągu wszystkich lat zbliża się do 300 tys. złotych. Za te pieniądze realizowane były prace na trzech zabytkowych nekropoliach Olsztyna: św. Jakuba, św. Józefa oraz św. Jana Nepomucena w Dajtkach. Dotyczyły nagrobków, krzyży, ogrodzeń, kaplic.

W poprzednim roku na ratowanie zabytkowych cmentarzy odwiedzający nekropolie przekazali ponad 16 tys. zł. Zachęcamy do włączenia się do tegorocznej akcji.

– Przyda się każda para rąk – mówi Marta Jarosławska z Wydziału Zdrowia, Polityki Społecznej i Organizacji Pozarządowych Urzędu Miasta. – Liczymy, że olsztynianie odpowiedzą na nasz apel i wesprą tę ważną dla naszego miasta inicjatywę.

Tegoroczna zbiórka odbędzie się na cmentarzach przy ul. Poprzecznej oraz w Dywitach. Wolontariuszy z puszkami można będzie spotkać od 8:00 do 15:00.

Chętni do kwestowania mogą zgłaszać się do Wydziału Zdrowia, Polityki Społecznej i Organizacji Pozarządowych telefonicznie: 89 535 32 10 wew. 79. Zgłoszenia przyjmuje Marta Jarosławska.

 

źródło: olsztyn.eu
foto: własne

Tagi