Terytorialsi z Warmii i Mazur na ćw…

Żołnierze 4 Warmińsko-Mazurskiej Br…

Wyjątkowe iluminacje na 80-lecie Gu…

Wznosząca się nad centrum Zakopaneg…

Iława: Jarmark Bożonarodzeniowy - s…

Tym razem Jarmark Bożonarodzeniowy …

Olsztyn: Władysław Grabski. 100-lec…

NARODOWY BANK POLSKI Oddział Okręgo…

Ostróda: Akcja charytatywna i konw…

Kolejna impreza z cyklu Jesień w am…

«
»

Olsztyn: Ratujmy zabytkowe cmentarze – zachęcamy do kwesty

Od 2003 roku w dniu Wszystkich Świętych olsztynianie – osoby publiczne, artyści, młodzież – kwestują na nekropoliach stolicy regionu. Przyjmujemy zgłoszenia do tegorocznej zbiórki.

 

Kwota zebrana w ciągu wszystkich lat zbliża się do 300 tys. złotych. Za te pieniądze realizowane były prace na trzech zabytkowych nekropoliach Olsztyna: św. Jakuba, św. Józefa oraz św. Jana Nepomucena w Dajtkach. Dotyczyły nagrobków, krzyży, ogrodzeń, kaplic.

W poprzednim roku na ratowanie zabytkowych cmentarzy odwiedzający nekropolie przekazali ponad 16 tys. zł. Zachęcamy do włączenia się do tegorocznej akcji.

– Przyda się każda para rąk – mówi Marta Jarosławska z Wydziału Zdrowia, Polityki Społecznej i Organizacji Pozarządowych Urzędu Miasta. – Liczymy, że olsztynianie odpowiedzą na nasz apel i wesprą tę ważną dla naszego miasta inicjatywę.

Tegoroczna zbiórka odbędzie się na cmentarzach przy ul. Poprzecznej oraz w Dywitach. Wolontariuszy z puszkami można będzie spotkać od 8:00 do 15:00.

Chętni do kwestowania mogą zgłaszać się do Wydziału Zdrowia, Polityki Społecznej i Organizacji Pozarządowych telefonicznie: 89 535 32 10 wew. 79. Zgłoszenia przyjmuje Marta Jarosławska.

 

źródło: olsztyn.eu
foto: własne

Tagi