Międzynarodowy projekt "Pomiędzy na…

W dniach 24.04 – 03.05.2019 młodz…

Popraw zdrowie na rowerze

Nie jest tajemnicą, że regularna j…

Olsztyn: Dzień Zwycięstwa z Kombata…

Uniwersytet Nowoczesnego Obywatel…

Mali i duzi sprzątali wieś, tereny …

13 kwietnia 2019 r. dzieci oraz do…

USTRZELIĆ ZDROWIE

W miniony weekend, Terytorialsi z …

«
»

Olsztyn: Ratujmy zabytkowe cmentarze – zachęcamy do kwesty

Od 2003 roku w dniu Wszystkich Świętych olsztynianie – osoby publiczne, artyści, młodzież – kwestują na nekropoliach stolicy regionu. Przyjmujemy zgłoszenia do tegorocznej zbiórki.

 

Kwota zebrana w ciągu wszystkich lat zbliża się do 300 tys. złotych. Za te pieniądze realizowane były prace na trzech zabytkowych nekropoliach Olsztyna: św. Jakuba, św. Józefa oraz św. Jana Nepomucena w Dajtkach. Dotyczyły nagrobków, krzyży, ogrodzeń, kaplic.

W poprzednim roku na ratowanie zabytkowych cmentarzy odwiedzający nekropolie przekazali ponad 16 tys. zł. Zachęcamy do włączenia się do tegorocznej akcji.

– Przyda się każda para rąk – mówi Marta Jarosławska z Wydziału Zdrowia, Polityki Społecznej i Organizacji Pozarządowych Urzędu Miasta. – Liczymy, że olsztynianie odpowiedzą na nasz apel i wesprą tę ważną dla naszego miasta inicjatywę.

Tegoroczna zbiórka odbędzie się na cmentarzach przy ul. Poprzecznej oraz w Dywitach. Wolontariuszy z puszkami można będzie spotkać od 8:00 do 15:00.

Chętni do kwestowania mogą zgłaszać się do Wydziału Zdrowia, Polityki Społecznej i Organizacji Pozarządowych telefonicznie: 89 535 32 10 wew. 79. Zgłoszenia przyjmuje Marta Jarosławska.

 

źródło: olsztyn.eu
foto: własne