Rajd rowerowy. Otwarcie olsztyńskie…

Zapraszamy na otwarcie olsztyński…

Rowerowe podchody "ORIENTUJ SIĘ! W …

Zapraszamy na IV edycję rowerowej …

Pierwszy raz na rowerze elektryczny…

Rowery elektryczne wciąż są selekt…

Ostróda: „Muzyczne Podwieczorki na …

Nawiązując do tradycji niegdysiejs…

Pierwsze podanie nowatorskiego leku…

Najnowocześniejsze leczenie rdzen…

«
»

Olsztyn: Ratujmy zabytkowe cmentarze – zachęcamy do kwesty

Od 2003 roku w dniu Wszystkich Świętych olsztynianie – osoby publiczne, artyści, młodzież – kwestują na nekropoliach stolicy regionu. Przyjmujemy zgłoszenia do tegorocznej zbiórki.

 

Kwota zebrana w ciągu wszystkich lat zbliża się do 300 tys. złotych. Za te pieniądze realizowane były prace na trzech zabytkowych nekropoliach Olsztyna: św. Jakuba, św. Józefa oraz św. Jana Nepomucena w Dajtkach. Dotyczyły nagrobków, krzyży, ogrodzeń, kaplic.

W poprzednim roku na ratowanie zabytkowych cmentarzy odwiedzający nekropolie przekazali ponad 16 tys. zł. Zachęcamy do włączenia się do tegorocznej akcji.

– Przyda się każda para rąk – mówi Marta Jarosławska z Wydziału Zdrowia, Polityki Społecznej i Organizacji Pozarządowych Urzędu Miasta. – Liczymy, że olsztynianie odpowiedzą na nasz apel i wesprą tę ważną dla naszego miasta inicjatywę.

Tegoroczna zbiórka odbędzie się na cmentarzach przy ul. Poprzecznej oraz w Dywitach. Wolontariuszy z puszkami można będzie spotkać od 8:00 do 15:00.

Chętni do kwestowania mogą zgłaszać się do Wydziału Zdrowia, Polityki Społecznej i Organizacji Pozarządowych telefonicznie: 89 535 32 10 wew. 79. Zgłoszenia przyjmuje Marta Jarosławska.

 

źródło: olsztyn.eu
foto: własne