Westerplatte – Spotkania z historią

1 i 2 września 2018 r. Wartownia nr…

Debiut 4 Warmińsko-Mazurskiej Bryga…

Zawody Long Range Mykita „Special E…

Miejski Klub Sportowy Mieszko Gniez…

Drużyna seniorów MKS Mieszko Gniezn…

Mistrzostwa Europy ERGO Hestia Cham…

Paweł Tarnowski, Małgorzata Białeck…

SHOW SZALONYCH NAUKOWCÓW, CZYLI EDU…

Barwne widowisko o naukowych perype…

«
»

Olsztyn: Projektuję z Piotrem Grzymowiczem

 7 marca 2018, w gościnnych progach olsztyńskiego ratusza, siedziby Prezydenta Olsztyna odbyły się warsztaty z cyklu „Projektuję z Piotrem Grzymowiczem”, w których uczestniczyły dzieci z olsztyńskich Przedszkoli :Nr 19, Nr 24, Nr 39, „Promyczek” i ze Szkoły Podstawowej „Piątka”.

 

Dzieci projektowały pod kierunkiem studentów Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego i przy wsparciu młodzieży z Zespołu Szkół Budowlanych w Olsztynie.
    Zgodnie z piękną myślą Janusza KORCZAKA, że „nie ma dzieci – są ludzie” ;za prezydentury Dr inż. Piotra GRZYMOWICZA, olsztyńskie dzieci są partnerem w planowaniu ich przestrzeni publicznej. Ambitni i przedsiębiorczy młodzi ludzie, którzy doskonalą się intelektualnie i moralnie, czyli Nowocześni Obywatele będą się przyczyniać do rozwoju naszego miasta i regionu.
   Od Pana Dr inż. Piotra GRZYMOWICZA, Prezydenta otrzymaliśmy list:

„Dziękujemy za obecność w naszych skromnych progach. Było nam bardzo miło gościć tak wielu zaangażowanych mieszkańców Olsztyna. Szczególnie było nam miło współpracować z najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta. To inspirujące i wymagające doświadczenie – móc tworzyć wspólną przestrzeń. Jestem pod wrażeniem możliwości i umiejętności, jakie prezentują najmłodsi mieszkańcy. To niezwykle cenne, że na pierwszym etapie edukacji pojawiają się elementy świadomego obywatelstwa. Szczególne podziękowania kieruję w stronę uczniów i studentów, którzy wspaniale wypełnili rolę animatorów i moderatorów, to zasługuje na wyróżnienie wśród rówieśników. Serdecznie dziękuję Panu dr. inż. Markowi Ogryzkowi, który natchnął najmłodszych naukowym i praktycznym podejściem do przestrzeni. Wszystkim opiekunom i pedagogom zaangażowanym w stworzenie niezwykłych projektów – gratuluję ciekawego podejścia do miejskiego otoczenia. Na koniec słowa uznania kieruję w stronę twórcy przedsięwzięcia – Pana Zbigniewa Majchrzaka oraz wspierającego procesy obywatelskie, przewodniczącego Rady Osiedla Wojska Polskiego Pana Wiesława Nałęcza. Do zobaczenia na kolejnych warsztatach! „Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

inf. prasowa Zbigniew Majchrzak
zdjęcia : Dominika Urbanowicz i Marcin Kierul

Tagi