Żołnierze OT złożyli przysięgę w Gi…

Blisko 120 żołnierzy 4 Warmińsko-M…

Kronika Gdańska w nowej odsłonie. N…

Muzeum Gdańska wydaje po 20 latach…

Rajd Rodzinny "Jestem Przyjacielem …

Warmińsko-Mazurski Okręg Ligi Ochr…

CITY TRAIL: biegi w Lublinie, Warsz…

W weekend 23-24 marca 2019 zakończ…

City break w marcu – dokąd pojechać…

Pierwsze miesiące nowego roku mogą…

«
»

Olsztyn: Projektuję z Piotrem Grzymowiczem

 7 marca 2018, w gościnnych progach olsztyńskiego ratusza, siedziby Prezydenta Olsztyna odbyły się warsztaty z cyklu „Projektuję z Piotrem Grzymowiczem”, w których uczestniczyły dzieci z olsztyńskich Przedszkoli :Nr 19, Nr 24, Nr 39, „Promyczek” i ze Szkoły Podstawowej „Piątka”.

 

Dzieci projektowały pod kierunkiem studentów Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego i przy wsparciu młodzieży z Zespołu Szkół Budowlanych w Olsztynie.
    Zgodnie z piękną myślą Janusza KORCZAKA, że „nie ma dzieci – są ludzie” ;za prezydentury Dr inż. Piotra GRZYMOWICZA, olsztyńskie dzieci są partnerem w planowaniu ich przestrzeni publicznej. Ambitni i przedsiębiorczy młodzi ludzie, którzy doskonalą się intelektualnie i moralnie, czyli Nowocześni Obywatele będą się przyczyniać do rozwoju naszego miasta i regionu.
   Od Pana Dr inż. Piotra GRZYMOWICZA, Prezydenta otrzymaliśmy list:

„Dziękujemy za obecność w naszych skromnych progach. Było nam bardzo miło gościć tak wielu zaangażowanych mieszkańców Olsztyna. Szczególnie było nam miło współpracować z najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta. To inspirujące i wymagające doświadczenie – móc tworzyć wspólną przestrzeń. Jestem pod wrażeniem możliwości i umiejętności, jakie prezentują najmłodsi mieszkańcy. To niezwykle cenne, że na pierwszym etapie edukacji pojawiają się elementy świadomego obywatelstwa. Szczególne podziękowania kieruję w stronę uczniów i studentów, którzy wspaniale wypełnili rolę animatorów i moderatorów, to zasługuje na wyróżnienie wśród rówieśników. Serdecznie dziękuję Panu dr. inż. Markowi Ogryzkowi, który natchnął najmłodszych naukowym i praktycznym podejściem do przestrzeni. Wszystkim opiekunom i pedagogom zaangażowanym w stworzenie niezwykłych projektów – gratuluję ciekawego podejścia do miejskiego otoczenia. Na koniec słowa uznania kieruję w stronę twórcy przedsięwzięcia – Pana Zbigniewa Majchrzaka oraz wspierającego procesy obywatelskie, przewodniczącego Rady Osiedla Wojska Polskiego Pana Wiesława Nałęcza. Do zobaczenia na kolejnych warsztatach! „Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

inf. prasowa Zbigniew Majchrzak
zdjęcia : Dominika Urbanowicz i Marcin Kierul

Tagi