Westerplatte – Spotkania z historią

1 i 2 września 2018 r. Wartownia nr…

Debiut 4 Warmińsko-Mazurskiej Bryga…

Zawody Long Range Mykita „Special E…

Miejski Klub Sportowy Mieszko Gniez…

Drużyna seniorów MKS Mieszko Gniezn…

Mistrzostwa Europy ERGO Hestia Cham…

Paweł Tarnowski, Małgorzata Białeck…

SHOW SZALONYCH NAUKOWCÓW, CZYLI EDU…

Barwne widowisko o naukowych perype…

«
»

Olsztyn: Policjant po służbie i policyjny emeryt zatrzymali sprawcę rozboju

Policjant po służbie i policyjny emeryt zatrzymali sprawcę rozboju. 37-latek napadł na kobietę i ukradł jej torebkę. Dzięki szybkiej reakcji policjantów, sprawca rozboju został zatrzymany w pościgu pieszym. Na wniosek policji, sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.Godna postawa naśladowania świadków rozboju, pozwoliła natychmiastowym zatrzymaniem sprawcy tego przestępstwa. Policjant po służbie i policyjny emeryt, podczas prywatnego spotkania na Osiedlu Generałów w Olsztynie, zauważyło jak kilkaset metrów dalej kobieta szarpie się z mężczyzną i wzywa pomocy. Napadnięta kobieta została przewrócona, a sprawca ze skradzioną torebką zaczął uciekać.

 

Na szczęście w pobliżu byli policjant i jego były kolega po fachu. Funkcjonariusze, którzy wykorzystując nabyte umiejętności podczas wieloletnich policyjnych szkoleń, podjęli pościg za sprawcą. Jako pierwszy do sprawcy rozboju dobiegł mł. asp. Krzysztof Kłos z Komisariatu Policji w Olsztynku, chwilę później dołączył do niego Zbigniew Satława – emerytowany kolega po fachu, który również służył z KP w Olsztynku. Natychmiast koledzy obezwładnili mężczyznę i powiadomili Oficera Dyżurnego olsztyńskiej jednostki.

37-letni sprawca rozboju został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. W trakcie wykonywania z nim czynności, mężczyzna podawał fałszywe dane. Jak się później okazało, były to dane personalne mieszkańca Olsztyna, który 5 lat temu zgłosił zagubienie swojego dowodu osobistego.

Podczas analizowania historii mężczyzny, wyszło również na jaw, że 37-latek ma już na swoim koncie przestępstwa o podobnym charakterze za które kilkukrotnie odbywał kary pozbawienia wolności. Ostatnia zakończyła się w kwietniu 2016 roku.

Sąd na wniosek policjantów wobec mężczyzny, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Teraz zgodnie z kodeksem karnym mężczyzna za przestępstwo rozboju może spędzić za kratkami nawet 12 lat.
Sylwetki naszych bohaterów:

Mł. asp. Krzysztof Kłos, 11 lat służby m.in. Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, Wydział Interwencji Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, ostatnio na stanowisku dowodzenia jako Oficer Dyżurny w Komisariacie Policji w Olsztynku. Zainteresowania to przede wszystkim rodzina, hobby to gra w Rugby Team Olsztyn. W zeszłym roku odznaczony przez komendanta KGP za to, że zauważył pożar w pobliżu jednostki i przy wykorzystaniu dwóch gaśnic nie dopuścił do rozprzestrzenienia się pożaru na pobliski budynek mieszkalny.

Emerytowany policjant to aspirant Zbigniew Satława. Na pierwszym miejscu w życiu stawia  również rodzinę, a jego zainteresowania to sport – bieganie długodystansowe oraz motocykle, jego jednoślad to SUZUKI INTRUDER 1500 BLACK EDITION. Ostatnie lata swojej służby pracował w Posterunku Policji w Stawigudzie jako policjant pierwszego kontaktu ze społeczeństwem tj. Dzielnicowy.

Rafał Prokopczyk
foto: mat. KMP Olsztyn

Tagi