Olsztyn: Marcin Margielewski goście…

O obyczaju i życiu arabskich szejk…

CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden …

Niby w mieście, ale w naturze! B…

4. Cross Bielański

10 km biegu sztafetowego? To możli…

Ważne zwycięstwo Mai Włoszczowskiej…

Maja Włoszczowska nie miała sobie …

Europejski sukces olsztyńskich żegl…

Dwa złote i jeden srebrny medal dl…

«
»

Olsztyn: Policjant po służbie i policyjny emeryt zatrzymali sprawcę rozboju

Policjant po służbie i policyjny emeryt zatrzymali sprawcę rozboju. 37-latek napadł na kobietę i ukradł jej torebkę. Dzięki szybkiej reakcji policjantów, sprawca rozboju został zatrzymany w pościgu pieszym. Na wniosek policji, sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.Godna postawa naśladowania świadków rozboju, pozwoliła natychmiastowym zatrzymaniem sprawcy tego przestępstwa. Policjant po służbie i policyjny emeryt, podczas prywatnego spotkania na Osiedlu Generałów w Olsztynie, zauważyło jak kilkaset metrów dalej kobieta szarpie się z mężczyzną i wzywa pomocy. Napadnięta kobieta została przewrócona, a sprawca ze skradzioną torebką zaczął uciekać.

 

Na szczęście w pobliżu byli policjant i jego były kolega po fachu. Funkcjonariusze, którzy wykorzystując nabyte umiejętności podczas wieloletnich policyjnych szkoleń, podjęli pościg za sprawcą. Jako pierwszy do sprawcy rozboju dobiegł mł. asp. Krzysztof Kłos z Komisariatu Policji w Olsztynku, chwilę później dołączył do niego Zbigniew Satława – emerytowany kolega po fachu, który również służył z KP w Olsztynku. Natychmiast koledzy obezwładnili mężczyznę i powiadomili Oficera Dyżurnego olsztyńskiej jednostki.

37-letni sprawca rozboju został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. W trakcie wykonywania z nim czynności, mężczyzna podawał fałszywe dane. Jak się później okazało, były to dane personalne mieszkańca Olsztyna, który 5 lat temu zgłosił zagubienie swojego dowodu osobistego.

Podczas analizowania historii mężczyzny, wyszło również na jaw, że 37-latek ma już na swoim koncie przestępstwa o podobnym charakterze za które kilkukrotnie odbywał kary pozbawienia wolności. Ostatnia zakończyła się w kwietniu 2016 roku.

Sąd na wniosek policjantów wobec mężczyzny, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Teraz zgodnie z kodeksem karnym mężczyzna za przestępstwo rozboju może spędzić za kratkami nawet 12 lat.
Sylwetki naszych bohaterów:

Mł. asp. Krzysztof Kłos, 11 lat służby m.in. Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, Wydział Interwencji Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, ostatnio na stanowisku dowodzenia jako Oficer Dyżurny w Komisariacie Policji w Olsztynku. Zainteresowania to przede wszystkim rodzina, hobby to gra w Rugby Team Olsztyn. W zeszłym roku odznaczony przez komendanta KGP za to, że zauważył pożar w pobliżu jednostki i przy wykorzystaniu dwóch gaśnic nie dopuścił do rozprzestrzenienia się pożaru na pobliski budynek mieszkalny.

Emerytowany policjant to aspirant Zbigniew Satława. Na pierwszym miejscu w życiu stawia  również rodzinę, a jego zainteresowania to sport – bieganie długodystansowe oraz motocykle, jego jednoślad to SUZUKI INTRUDER 1500 BLACK EDITION. Ostatnie lata swojej służby pracował w Posterunku Policji w Stawigudzie jako policjant pierwszego kontaktu ze społeczeństwem tj. Dzielnicowy.

Rafał Prokopczyk
foto: mat. KMP Olsztyn