CLOSTERKELLER + gość: PAMPELUNA zag…

Kolor Życia! - Closterkeller zapowi…

Stand-up on the beach na plaży miej…

Zapraszmy na ostatni stand-up na pl…

Pożegnaliśmy Zygę legendę polskiego…

W piątek 18 sierpnia 2017 na Cmenta…

Projekt Plaża w Olsztynie - zdjęcia…

Wystartował finał „Projektu Plaża” …

Moda: Najnowsza kampania SiNSAY #KT…

W sezonie jesień/zima 2017 SiNSAY p…

«
»

Olsztyn: Nowa ścieżka rowerowa

Udostępnij na:

Po sukcesie tras rowerowych łączących Plażę Miejską i Zatokę Miłą ze Słoneczną Polaną Ukielem, pojawił się kolejny powód do radości. Nadleśnictwo Kudypy wybudowało nową drogę wiodącą wzdłuż brzegów jeziora i stanowiącą doskonałe przedłużenie już istniejącej trasy.

 

Nowa droga liczy 2,5 km i malowniczo wiedzie śladem znanej ścieżki leśnej, tzw. czarnym szlakiem i prowadzi ze Słonecznej Polany do granicy lasu w okolicach Łupstycha.

– Ścieżka została oczyszczona i poszerzona – opisuje Paulina Rutkowska z Nadleśnictwa Kudypy – po tym jak miasto zagospodarowało tereny wokół jeziora musieliśmy się dostosować i zadbać także o nasz fragment lasu.

Dzięki temu łatwiej jest pokonać 18-km pętlę wokół całego jez. Ukiel. Trzeba przyznać, że odcinek od Łupstycha, poprzez Gutkowo i Likusy wymaga jeszcze poprawy, ale znaczna jego długość wchodzi w zakres planowanej budowy ul. Żurawiej, o której finansowanie aktualnie stara się Olsztyn.

– Od wczesnej wiosny otrzymywaliśmy liczne pytania o możliwość okrążenia jeziora na rowerze, stąd inicjatywa Nadleśnictwa Kudypy z pewnością bardzo ucieszy mieszkańców Olsztyna oraz turystów wypożyczających rowery w CRS Ukiel- mówi Mirosław Arczak, olsztyński oficer rowerowy. – Dzięki nowemu odcinkowi trasy, pojawiają się nowe cele wycieczek, ponieważ bardziej dostępne staje się Arboretum w Kudypach, Sanktuarium w Gietrzwałdzie, do którego prowadzi Szlak Jakubowy, oraz oczywiście wygodniejsza i bezpieczniejsza jest teraz jazda dookoła jeziora- dodaje Arczak. –

W kontekście Łupstycha, dokąd kursuje komunikacja publiczna, warto przypomnieć o możliwości bezpłatnego przewozu rowerów w autobusach miejskich. Może być to bardzo pomocne w przypadku awarii sprzętu, niespodziewanego spadku formy, kontuzji czy załamania pogody.

inf. prasowa:  UM Olsztyn
foto: własne (zdjęcie jest tylko ilustracją do artykułu)

Tagi