Trójeczka Olsztyn zwycięzcą XVIII T…

W meczu finałowym XVIII Turnieju Ko…

Trójeczka Olsztyn vs Jedynka Pelpin…

Podczas pierwszego dnia XVIII Turni…

Kasprowicz Inowrocław vs Basket Kwi…

Podczas pierwszego dnia XVIII Turni…

Trójeczka Olsztyn vs Pyra Poznań 92…

Dziś (22-09-2018) na sali OSIR przy…

Bryza Kolbudy wygrywa z Basket Kwid…

Dziś (22-09-2018) na sali OSIR przy…

«
»

Olsztyn: Nowa ścieżka rowerowa

Po sukcesie tras rowerowych łączących Plażę Miejską i Zatokę Miłą ze Słoneczną Polaną Ukielem, pojawił się kolejny powód do radości. Nadleśnictwo Kudypy wybudowało nową drogę wiodącą wzdłuż brzegów jeziora i stanowiącą doskonałe przedłużenie już istniejącej trasy.

 

Nowa droga liczy 2,5 km i malowniczo wiedzie śladem znanej ścieżki leśnej, tzw. czarnym szlakiem i prowadzi ze Słonecznej Polany do granicy lasu w okolicach Łupstycha.

– Ścieżka została oczyszczona i poszerzona – opisuje Paulina Rutkowska z Nadleśnictwa Kudypy – po tym jak miasto zagospodarowało tereny wokół jeziora musieliśmy się dostosować i zadbać także o nasz fragment lasu.

Dzięki temu łatwiej jest pokonać 18-km pętlę wokół całego jez. Ukiel. Trzeba przyznać, że odcinek od Łupstycha, poprzez Gutkowo i Likusy wymaga jeszcze poprawy, ale znaczna jego długość wchodzi w zakres planowanej budowy ul. Żurawiej, o której finansowanie aktualnie stara się Olsztyn.

– Od wczesnej wiosny otrzymywaliśmy liczne pytania o możliwość okrążenia jeziora na rowerze, stąd inicjatywa Nadleśnictwa Kudypy z pewnością bardzo ucieszy mieszkańców Olsztyna oraz turystów wypożyczających rowery w CRS Ukiel- mówi Mirosław Arczak, olsztyński oficer rowerowy. – Dzięki nowemu odcinkowi trasy, pojawiają się nowe cele wycieczek, ponieważ bardziej dostępne staje się Arboretum w Kudypach, Sanktuarium w Gietrzwałdzie, do którego prowadzi Szlak Jakubowy, oraz oczywiście wygodniejsza i bezpieczniejsza jest teraz jazda dookoła jeziora- dodaje Arczak. –

W kontekście Łupstycha, dokąd kursuje komunikacja publiczna, warto przypomnieć o możliwości bezpłatnego przewozu rowerów w autobusach miejskich. Może być to bardzo pomocne w przypadku awarii sprzętu, niespodziewanego spadku formy, kontuzji czy załamania pogody.

inf. prasowa:  UM Olsztyn
foto: własne (zdjęcie jest tylko ilustracją do artykułu)

Tagi