UNO w 27 Finale WOŚP w Olsztynie / …

   12 stycznia 2019 ,w gościnnych p…

Chudy Wawrzyniec 2019: nowa ekipa, …

Chudy Wawrzyniec – sierpniowy ultra…

Dzień NBP w Olsztynie - relacja / z…

15 stycznia 2019 r. z okazji roczni…

TriCity Trail 2019: rejestracja trw…

Start w Gdańsku, meta w Wejherowie.…

Junior Basket Club Olsztyn vs UKS T…

14 stycznia 2019 r. odbyło się derb…

«
»

Olsztyn: Marian Bublewicz ma ulicę

Wicemistrz Europy, wielokrotny mistrz Polski, olsztyński kierowca rajdowy uhonorowany. Imieniem Mariana Bublewicza nazwany został fragment trasy wiodącej do węzła Wschód w ciągu obwodnicy Olsztyna.

 

Środowisko działaczy i kibiców sportów motorowych ma powód do satysfakcji. Podczas środowej (25 kwietnia) sesji Rady Miasta zapadła decyzja o uczczeniu jednego z najwybitniejszych polskich rajdowców.

Imieniem Bublewicza nazwany został odcinek nowo budowanej trasy, która połączy system miejskich ulic z południową obwodnicą miasta. To przedłużenie ul. Towarowej od Cementowej do Lubelskiej (w okolicy wjazdu na teren toru motocrossowego) i dalej w ciągu ul. Lubelskiej do granic miasta.

– „Bubel” był tytanem pracy – mówi Wojciech Fijałkowski z Automobilklubu Warmińskiego. – Musimy pamiętać, że jego śmierć tak naprawdę spowodowała, że w motosporcie zaczęto zwracać uwagę na bezpieczeństwo. Bublewicz był nie tylko świetnym zawodnikiem, ale przede wszystkim obywatelem naszego miasta. Serdecznie dziękuję, że udało się doprowadzić do końca sprawę nazwania jego imieniem jednej z olsztyńskich ulic.

Marian Bublewicz jest ambasadorem stolicy Warmii i Mazur. To najlepszy polski kierowca rajdowy przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych poprzedniego stulecia. Zmarł 20 lutego 1993 roku w wyniku obrażeń po wypadku w Zimowym Rajdzie Dolnośląskim.

źródło: olsztyn.eu

Tagi