Pamięci Bohaterów Getta Warszawskie…

19 kwietnia 2019 r. dzieci z olsz…

Posadź drzewko - odbierz sadzonkę j…

Przyłącz się do ogólnopolskiej akc…

CITY TRAIL: przełajowa piątka na me…

Siódma edycja cyklu biegów przełaj…

23.PIKNIK NAUKOWY POD HASŁEM „MY I …

11 maja br. na PGE Narodowym odbęd…

Międzynarodowy projekt "Pomiędzy na…

W dniach 24.04 – 03.05.2019 młodz…

«
»

Olsztyn: Listopad w Laboratorium Wyobraźni PPNT

Co łączy Polaków i esperanto? Co anglojęzyczna nazwa „walkie-talkie” ma wspólnego z Polską? Co łączy tlen i warzywa? I co ma czekolada do matematyki? Na te oraz wiele, wiele innych pytań odpowiemy w trakcie wydarzenia NAUKA POLSKA- wspólnie odkryjmy to, co nieodkryte. Warsztaty przygotowano specjalnie z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Zapraszamy do Laboratorium Wyobraźni PPNT w najbliższą sobotę, 10 listopada, na zajęcia NAUKA POLSKA- wspólnie odkryjmy to, co nieodkryte. 11 listopada, czyli Dzień Niepodległości to bez wątpienia data ważna dla Polaków. W tym roku świętujemy setną rocznicę odzyskania niepodległości. Do obchodów tego ważnego dnia przyłącza się również Laboratorium Wyobraźni PPNT. W przeddzień tego święta będziemy rozmawiać o polskich naukowcach i odkrywać ich dokonania.

Atrakcje:

  • Warsztaty w Experymentarium: „NAUKA POLSKA- wspólnie odkryjmy to, co nieodkryte” warsztaty multidyscyplinarne nawiązujące do osiągnięć polskich naukowców w takich dziedzinach, jak fizyka, chemia czy matematyka. Uczestnicy będą mieli możliwość wykonać serię eksperymentów, które pozwolą im nie tylko zrozumieć na pozór trudne zjawiska, ale także nauczyć się nowych pojęć czy sposobów rozwiązywania zagadek logicznych.
  • Zwiedzanie ekspozycji Wystawy Czerwonej: zwiedzanie ekspozycji interaktywnej połączone z poznawaniem polskich naukowców i ich dokonań w poszczególnych dziedzinach nauki. Uczestnicy będą mieli okazję odkryć tajniki hydrostatyki, hydrodynamiki i elektryczności, a także magnetyzmu i ciśnienia. Ponadto zwiedzanie ekspozycji będzie znakomitą okazją do obserwowania fizycznych zjawisk związanych ze światłem.

 

Termin: sobota, 10 listopada

Godzina rozpoczęcia: 10:00, 12:30

Czas trwania: 2h, obowiązuje rejestracja online.

Wydarzenie dedykowane jest dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

Więcej szczegółów: https://wyobraznia.ppnt.poznan.pl/listopad-w-laboratorium-wyobrazni/

Poznański Park Naukowo-Technologiczny (PPNT) od ponad 20 lat aktywnie współpracuje z przedsiębiorcami  i naukowcami. Wspiera firmy w rozwoju i wprowadzaniu innowacji na rynek, a naukowców w ich działalności badawczej.

PPNT zajmuje się komercjalizacją wiedzy i technologii. Prowadzi badania oraz świadczy usługi badawcze w takich branżach jak chemia, fizyka, biotechnologia oraz IT. Jest akredytowanym ośrodkiem innowacji i jako jedyny park technologiczny w Polsce, posiada status jednostki naukowej (kat.A).

Park wspiera firmy jeszcze na etapie tworzenia (preinkubacja), w trakcie rozwoju (startup) a także te już rozwinięte (np. wsparcie przy wprowadzaniu innowacji, przestrzeń biurowa czy laboratoryjna).

Oferta PPNT to także doradztwo biznesowe w zakresie projektów unijnych, pozyskiwania grantów, ochrony patentowej czy kompetencji menedżerskich oraz kontaktów z naukowcami i przedsiębiorcami.

 

inf. prasowa
foto: własne