CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden …

Niby w mieście, ale w naturze! B…

4. Cross Bielański

10 km biegu sztafetowego? To możli…

Ważne zwycięstwo Mai Włoszczowskiej…

Maja Włoszczowska nie miała sobie …

Europejski sukces olsztyńskich żegl…

Dwa złote i jeden srebrny medal dl…

Olsztyn: Kwesta na zabytkowe nakrop…

Tradycyjnie już podczas dnia Wszys…

«
»

Olsztyn: Kręć z Urzędem na rzecz dzieci

Wyjątkowa akcja przy okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Kilometry przebyte w najbliższym tygodniu pieszo, na rolkach, rowerem zamienione zostaną na pieniądze dla Domu Dziecka.

To wspólna inicjatywa pracowników Urzędu Miasta i Urzędu Marszałkowskiego, która – poza zdrowiem i satysfakcją – ma dać wsparcie potrzebującym najmłodszym. Między 16 a 22 września będziemy „kręcić kilometry” przy pomocy popularnej aplikacji sportowej Endomondo.

– Celem zabawy jest przejście, przebiegnięcie, przepłynięcie lub przejechanie na różne sposoby, np. rowerem albo na rolkach jak największej liczby kilometrów – informuje Monika Stankiewicz, z Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Olsztyna Za każdy przebyty przez nas kilometr sponsor Nord Partner Sp. z o.o. przekaże złotówkę na rzecz dzieci z olsztyńskiego Domu Dziecka. Aby łatwiej osiągnąć założony przez nas cel, czyli 5000 kilometrów, zapraszamy do „kręcenia z nami” wszystkich mieszkańców Olsztyna.

– „Treningiem” zaliczonym do rywalizacji, może być choćby piesza droga do pracy czy powrót do domu rowerem miejskim, spacer z psem czy odprowadzenie dziecka do przedszkola – mówi Katarzyna Borkowska z Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego. – Ważne, aby spróbować innego środka transportu niż samochód. Każdy kilometr się liczy.

Aby można było na bieżąco kibicować uczestnikom i śledzić stan rywalizacji, utworzyliśmy ten profil na Facebooku, na którym będziemy zamieszczać informacje, kto aktualnie wygrywa.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to jednak nie tylko akcja „Kręć z Urzędem”. Moc wydarzeń przygotowały inne jednostki i organizacje. To m.in. zajęcia w Pumptracku przy ul. Grunwaldzkiej, zajęcia dla dzieci w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej, fotograficzny konkurs w Planecie 11, rowerowe rajdy i warsztaty.

Wzorem ubiegłych lat zapraszamy też na podróż „Tramwajem przez historię”. 21 września (sobota) podczas wybranych kursów znany olsztyński przewodnik Marian Jurak opowie o rozwoju komunikacji miejskiej w stolicy Warmii i Mazur.

[program ETZT 2019] [Facebook akcji „Kręć z Urzędem”

Jak kręcić z Urzędem?
1. Już dziś pobierz na telefon aplikację Endomondo.
2. Zarejestruj się – zarejestrować się możesz też na stronie: www.endomondo.com
3. Zdecyduj, kto może widzieć Twoje wyniki.
* Jeśli robisz to na komputerze (w przeglądarce), wejdź w ustawienia swojego konta i w zakładce „Prywatność” wybierz opcję „Wszyscy” lub „Znajomi”.
* Jeśli robisz to na telefonie (w aplikacji mobilnej), wejdź w ustawienia swojego konta i w zakładce „Centrum prywatności” kliknij „Prywatność” wybierz opcję „Wszyscy” lub „Znajomi”.
* Jeśli wybierzesz opcję „Tylko ja” nie będziesz brać udziału w rywalizacji!
4. Na komputerze (w przeglądarce) wejdź w zakładkę „Rywalizacje”.
5. Wyszukaj rywalizację: „Kręć z Urzędem 2019” i dołącz do niej. Możesz też wejść w link: https://www.endomondo.com/challenges/41316125
6. Od poniedziałku 16 września do niedzieli 22 września za każdym razem, gdy będziesz wyruszać z domu, włącz trening w aplikacji Endomondo w swoim telefonie wybierając właściwą aktywność (chodzenie, jazda na rowerze, bieganie itp.).
7. Zanim wyłączysz trening, zrób jak najwięcej kilometrów! Każdy kilometr to dodatkowa złotówka na dzieci z olsztyńskiego Domu Dziecka
8. Chwal się swoimi wynikami na Facebookowym profilu akcji.

źródło: olsztyn.eu
foto: własne