Olsztyn: Urodzinowy ,,Bieg na 6 łap…

PSYjaciele i KOTedzy, 24 lutego 2…

Leśne Run Warmia 2019

Popularny cykl imprez biegowych w…

Olsztyn: Wystawa "Zdrowaśka" autors…

Tytułowa „Zdrowaśka” to słowo symb…

Olsztyn: Kąpiel morsów w jeziorze U…

Przy temperaturze plus 5 stopni w …

Kraków: Studenci mają głos – gala o…

Akademia Muzyczna w Krakowie i Ope…

«
»

Olsztyn gotowy do sezonu

Sport, rekreacja, kultura i rozrywka – tego na pewno nie zabraknie w najbliższych miesiącach w stolicy Warmii i Mazur. W czasie letniego sezonu coś dla siebie znajdą zarówno mieszkańcy, jak i przyjezdni.

 

Tłumy olsztynian, ale także coraz większa liczba trustów odwiedza miasto nad Łyną. Da się to odczuć na Starym Mieście, a także nad jeziorami. Tylko w maju obiekty nad jez. Ukiel odwiedziło ok. 150 tys. osób.

– Na 16 czerwca planujemy otwarcie kąpielisk „Plaża Miejska Nr 1” oraz wodnego placu zabaw – informuje dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji, Jerzy Litwiński. – Tydzień później działać zaczną kąpieliska „Plaża Miejska Nr 2” i Skanda. Pozostałe w zależności od możliwości zatrudnienia ratowników. W tej chwili rozważamy uruchomienie ich w systemie weekendowym.

Każde z kąpielisk ma funkcjonować do  2 września. Odwiedzający miejskie obiekty będą mogli skorzystać z szerokiej oferty aktywności – m.in. rowerów turystycznych, narto- i łyżworolek, mini golfa, kajaków, rowerów wodnych, żaglówek. Przed sezonem do Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel trafiło łącznie ponad pół tysiąca sztuk nowego sprzętu.

W najbliższych miesiącach w Olsztynie nie zabraknie wydarzeń sportowych. Za n ami już m.in. Puchar Europy w triathlonie. Trwają zmagania „Olsztyn Biega” oraz Liga Siatkówki Plażowej. Natomiast wśród wielu zbliżających się wydarzeń są Maraton Rowerowy MTB Zamana Group (27 lipca), Mistrzostwa Olsztyna w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych (8 sierpnia), Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Kajakarstwie (8 września) oraz III Ukiel Olsztyn Półmaraton (16 września).

Preferujący kulturę i rozrywkę będą mogli wziąć w szeregu wydarzeń organizowanych przez miejskie jednostki. Drzwi szeroko otwierają Olsztyński Teatr LalekBWA Galeria SztukiOlsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne. Tradycyjnie już szereg atrakcji przygotowały filie Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Trzydzieści koncertów rozrywkowych, 12 muzyki poważnej, 15 spektakli teatralnych, do tego wystawy, kabarety, warsztaty i animacje dla dzieci – tak w najważniejszych liczbach przedstawia się Olsztyńskie Lato Artystyczne 2018. Wśród najważniejszych wydarzeń są RAP Festival, Noce (nie tylko) Bluesowe, Dni Folkloru Warmia, koncerty Lao Che, Harlemu, Krzysztofa Zalewskiego, występy Grupy MoCarta i Kabaretu Smile.

– Program OLA musi spełniać różnorodne oczekiwania odbiorów – wyjaśnia dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Mariusz Sieniewicz. – W kalendarzu utrzymane zostały sprawdzone punkty programu oraz prowadzone nowe inicjatywy mające potencjał promocyjny, atrakcyjne dla mieszkańców i turystów.

W tym roku kontynuujemy akcję „Nocujesz – zyskujesz”. Nocujący w olsztyńskich hotelach, pensjonatach – łącznie jest takich 17 obiektów mogą liczyć nawet na 20-procentowe ulgi w sklepach, restauracjach, centrach rozrywki 30 partnerów programu. Poza tym w każdą sobotę od początku czerwca do końca września będą odbywać się bezpłatne wycieczki z przewodnikiem po Olsztynie dla turystów oraz – w lipcu i sierpniu – spacery z Kopernikiem po Starym Mieście. Poza tym można korzystać a Aplikacji Audio-Trip. Wycieczka prowadzi przez 13 najciekawszych punktów w obrębie Śródmieścia, a pełna opowieść o mieście trwa około godziny.

– W trosce o sprawniejszą obsługę turystów Miejska Informacja Turystyczna, mieszcząca się w budynku Urzędu Miasta Olsztyna od czerwca do końca września 2018 wydłuży czas pracy o dwie godziny – informuje Krzysztof Otoliński z Biura Promocji i Turystyki olsztyńskiego magistratu. – Funkcjonować będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00 oraz w dni wolne od pracy, w tym soboty od 10:00 do 16:00.

Na terenie Olsztyna łączna liczba zarejestrowanych miejsc noclegowych to ponad 2,2 tys.

 

źródło: olsztyn.eu
foto: własne

dodano: 06-06-2018

Tagi