XV Olsztyńskie Targi Ślubne BAJKOWY…

W niedzielę 20.01.2019 w godz. 10:0…

Bieganie bez ograniczeń wzrokowych.…

Sport, siłownia, poranny czy wieczo…

Sezon zimowy na Kasprowym Wierchu

Jeśli pogoda dopisze i utrzymają si…

FERIE W MUNDURZE

4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony…

Przedświąteczna atmosfera podczas b…

W weekend 15-16 grudnia 2018 r. zak…

«
»

Olsztyn: DZIEŃ ZWYCIĘSTWA Z KOMBATANTAMI

26 kwietnia 2017 o 9.30 w Parku Kusocińskiego ,pod Honorowym Patronatem Pana Pułkownika Marcina KUSA, PREZESA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO ZARZĄDU WOJEWÓDZKIEGO ZWIĄZKU KOMBATANTÓW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ i BWP organizujemy nasz program „DZIEŃ ZWYCIĘSTW Z KOMBATANTAMI”.

 

Dzień Zwycięstwa zakończył okrutna II Wojnę Światową , która kosztowała nas 6 milionów poległych i zamordowanych obywateli Rzeczypospolitej Polskiej, miliony wdów i sierot, tysiące deportowanych na Sybir, kaleki…a nasza Ojczyzna była w ruinie.Dwa nieludzkie systemy :komunizm dzielący ludzi na proletariat i wrogów ludu ,oraz faszyzm dzielący ludzi ze względów rasowych spowodowały niewyobrażalne tragedie wielu milionów ludzi.Ta Kafkowska rzeczywistość wywoływała różne zachowania u uczestników tych wydarzeń.Nasi Kombatanci są świetnym przykładem dobrych ,honorowych postaw.Zdaniem Pana Pułkownika KUSA, podstawą jest dobre wychowanie w rodzinie, a szczególnie wychowanie patriotyczne.Bliska jest nam definicja patriotyzmu opracowana przez o.Prof. Józefa Marię BOCHEŃSKIEGO, wg którego patriotyzm to :

„pewien obowiązek zaciągnięty przez nas wobec Ojczyzny ,której zawdzięczamy ,pośrednio lub bezpośrednio ,niemal wszystko czym jesteśmy (…)Patriotyzm ma siedzibę nie w uczuciach , ale w woli; jest pewną sprawnością woli, pozwalającą na energiczne i stosunkowo łatwe pełnienie obowiązków wobec Ojczyzny (…) Nie ten więc jest dobrym patriotą, kto ma najgorętsze uczucia patriotyczne, ale ten kto potrafi najlepiej swój obowiązek patriotyczny spełnić”

.Bycie Przedszkolakiem,Uczniem, Studentem jest pracą!!!!!!!!!!!! którą NALEŻY WYKONYWAĆ DOBRZE!!!!!! Na tym polega patriotyzm!

Dzień Zwycięstwa, powinien skłonić nas do analizy :jak dbać o naszą Ojczyznę aby nie spotkał jej los II RP czy też I Rzeczypospolitej?Czy wolność jest dla nas „nieszczęsnym darem”? (TISCHNER) Dlaczego „rozum w pełni rozkwita pod strażą wolności, wolność rozkwita w pełni pod strażą rozumu”(KOTARBIŃSKI)

Zbigniew Majchrzak

Tagi