LINIA GYM HARD MARKI SINSAY

Najnowsza kolekcja SiNSAY, czyli sp…

Bieg Tęczowe Łowisko u Źródeł Łyny …

W oddalonej o ponad 52 km od stolic…

Koncert Biblii Audio – uroczysty fi…

Twórcy Biblii Audio, największego s…

III Dyktando Rzeszowskie za nami

Prawie 100 osób uczniów, mieszkańcó…

Powiat braniewski. Turystycznie i s…

Zarząd Powiatu Braniewskiego wybrał…

«
»

Olsztyn: Dzień Wojska Polskiego z Kombatantami

Warmińsko-Mazurski Okręg Związku Kombatantów i bWP Rzeczypospolitej Polskiej i Uniwersytet Nowoczesnego Obywatela zapraszają 12 sierpnia 2016r o godz. 9.30 do Parku Kusocińskiego na program „DZIEŃ WOJSKA POLSKIEGO Z KOMBATANTAMI”

 

Współautorami są:Okręgowy Oddział Narodowego Banku Polskiego w Olsztynie

Związek Ukraińców w Polsce

Warmińsko-Mazurski Okręg Ligi Ochrony Przyrody

 

15 sierpnia jest Dniem Wojska Polskiego.W 1920 roku 15 sierpnia bitwa warszawska zmieniła nie tylko przebieg wojny polsko-bolszewckiej ,ale również losy naszego kontynentu, ponieważ załamała sie koncepcja „proletariackiej” Europy.Zwycięstwo to było efektem „geniuszu Wodza, męstwa Żołnierza i wysiłku Narodu” a nie zadnego cudu, gdyż jak trafnie to ujął LEIBNIZ „Pan Bóg jest z silniejszymi pułkami”.Te lepsze, zwycięskie pułki składały się z Polaków, Ukraińców, Żydów, Rosjan,Tatarów, Amerykanów..Po naszej stronie walczyli Żołnierze ukraińscy Atamana Semena PETLURY, którzy przelewali krew za Ukrainę i za Polskę.Szkoda, że Ataman Petlura nie miał poparcia innych orientacji ukraińskich…mogło to uchronić miliony mieszkańców Ukrainy od straszliwej śmierci głodowej w latach trzydziestych.

12 sierpnia, razem z Kombatantami okażemy szacunek wszystkim Żołnierzom, od Wojów Mieszka I aż doŻołnierzy z misji w Iraku i Afganistanie,Pan Płk. Marcin KUS, Prezes Zarządu Warmińsko-Mazurskiego Okręgu Związku Kombatantów i bWP Rzeczypospolitej Polskiej uważa, że żołnierzy dzieli się na dobrych i na złych, a nie na „ludowych”, „zaplutych…” itd.Nie jest ważny kolor munduru i kształt orła ale człowiek, który ten mundur nosi.

Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej, która jest najwyższym prawem ,w Art. 32 jednoznacznie zapewnia prawo do równego traktowania i zabrania dyskryminowania ,a podstawowym obowiązkiem obywatela jest przestrzeganie prawa Rzeczypospolitej Polskiej (Art 83).

Oceniajmy ludzi wyłącznie w oparciu o ich cechy kostytutywne .Tak jak między produktami wysokiej jakości a a produktami niskiej jakości występuje również również pomiędzy jednostką gatunku człowiek (indywiduum) a osobą ludzką (persona) ,co jednoznacznie występuje w personalizmie chrześcijańskim TEILHARDA.Warto też zapoznać się ze słowami JEZUSA z Nazaretu, „bądżcie więc wy dokonali ,jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski” i „poznacie ich po owocach”..

Nasi Kombatanci od 2007 angażują się w niezwykle ważne programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży „jak być dobrym obywatelem’ http://wo24.pl/jak-dobrze-spedzic-wakacje/

oraz w kampanie edukacyjne Rzecznika Praw Obywatelskich ( „Równe traktowanie” i „Za starość naszą i waszą” i Rzecznika Praw Dziecka („Nie dla bicia” i „Odwaga ratuje życie”).

Pan Dr Adam BODNAR ,Rzecznik Praw Obywatelskich wyróżnił Kombatantów:

Pana Płk. Marcina KUS

Pani Kpt. Wiesławę BUJNOWSKĄ

Pana Kpt. Stanisława RUSOWICZA

Pana Kpt. Stanisława WITKA

Pana Kpt. Wacława TOMCZYKA

Pana Kpt Stansława ANCULEWICZA

Pana Kpt. Franciszka ROGANOWSKIEGO

książką „Debaty Jana Nowaka Jeziorańskiego”

Nasi Kombatanci całym pięknym i aktywnym życiem dowodzą słuszności godziwego życia ,do którego zachęca Prof. Tadeusz KOTARBIŃSKI, oraz puiękna myśli ARYSTOTELESA „żyj tak abyś był godny swej ojczyzny”.Od 90 lat dowodzą swoimi czynami, że Rzeczpospolita Polska jest dla nich autentycznym DOBREM.

 

więcej na www.unoolsztyn.pl.tl

Następny program to „Nie daj się nabrać!” z Narodowym Bankiem Polskim 23 sierpnia.

 

Zbigniew Majchrzak

Tagi