Personel medyczny w Wojskach Obrony…

Wojska Obrony Terytorialnej stawiaj…

Dzień Edukacji i Światowy Dzień Drz…

10 października Światowy Dzień Drze…

Już 2 listopada legendarny zespół L…

Laboratorium, legenda jazz-rocka, k…

Olsztyn: Ratujmy zabytkowe cmentarz…

Od 2003 roku w dniu Wszystkich Świę…

Odpowiednia widoczność podczas tren…

Jesienno-zimowe miesiące oznaczają …

«
»

Olsztyn: Deszczowa aura niestraszna biegaczom

Deszcz nie zniechęca olsztyńskich biegaczy! W drugim z sześciu biegów cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden, który odbył się w sobotę (28 października 2017) wzięło udział ponad 350 dorosłych i blisko 100 dzieci. Zwycięstwo na 5-kilometrowej trasie odniósł – podobnie jak przed miesiącem – Paweł Pszczółkowski. Wśród pań triumfowała najlepsza zawodniczka edycji 2016/2017 – Aleksandra Lisowska.

 

Najszybszy w dzisiejszym biegu – Paweł Pszczółkowski uzyskał czas 17:10. Paweł nie krył zadowolenia ze zwycięstwa. Nic w tym dziwnego, bowiem Paweł umocnił się na pozycji lidera w klasyfikacji generalnej. – Może nareszcie uda mi się odnieść zwycięstwo w „generalce”. Startuję w CITY TRAIL od wielu lat i aż czterokrotnie plasowałem się na drugiej pozycji. Chciałbym w końcu ten drugi stopień podium odczarować. Zależy mi na wygranej tym bardziej, że jestem z Olsztyna. Najważniejsze, że jestem w pełni zdrowy i mogę w stu procentach realizować założenia treningowe – mówił na mecie Paweł Pszczółkowski. – Przed dwoma tygodniami startowałem w Rock’n Roll Lizbona Półmaratonie i wówczas nie czułem się najlepiej. Być może przyczyniło się do tego osłabienie wynikające z trudnych warunków atmosferycznych (Paweł uzyskał w Lizbonie czas 1:12:46 – przyp.). Na pewno stać mnie na więcej. Plany na przyszły sezon są ambitne. Przygotowuję się do maratonu. Póki co czuję się równie dobrze na krótkich dystansach, czego potwierdzeniem są moje starty na 5-kilometrowej trasie CITY TRAIL w Olsztynie.

Triumf w kategorii pań odniosła Aleksandra Lisowska, zwyciężczyni klasyfikacji generalnej z ubiegłego sezonu. Oli nie udało nam się złapać po biegu, wiemy jednak, że jest w bardzo dobrej formie. Wykonała ogromną pracę treningową do maratonu. Start w Poznaniu na najdłuższym dystansie olimpijskim niestety nie poszedł po jej myśli, zmuszona była zejść z trasy. Według jej trenera, wrocławskiego szkoleniowca Jacka Wośka, wielomiesięczny trening, który realizowała pod maraton „odwdzięczy” się w kolejnych startach. I to na olsztyńskiej trasie było już widać. Ola zupełnie swobodnie pokonała pięć niełatwych, przełajowych kilometrów w czasie 18:20. Najbliższe plany startowe dotyczą między innymi startu w przełajowych mistrzostwach Wojska Polskiego. Przypomnijmy, że Ola Lisowska dokonała przed pięcioma laty sztuki niebywałej, zdobywając trzy złote medale młodzieżowych mistrzostw Polski w biegach na 5000 i 10000m oraz 3000 m z przeszkodami.

Najbliższe zawody CITY TRAIL nad Jeziorem Długim odbędą się 25 listopada. Cykl potrwa do 10 marca. Warto dodać, że zawody w Olsztynie są częścią ogólnopolskiej serii – w cyklu uczestniczą także: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Lublin, Łódź, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Informacje o imprezie oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

autor: Justyna Grzywaczewska

fot. Karolina Krawczyk

Tagi