Olsztyn: Zapisz się na Bieg Jakubow…

Trwają zapisy na Bieg Jakubowy – i…

6. KRAKOWSKA WIOSNA WIOLONCZELOWA

Akademia Muzyczna w Krakowie serd…

Międzynarodowy Dzień Lasów 21.03.20…

Warmińsko-Mazurski Okręg Ligi Ochr…

Absa Cape Epic: Świetny wynik duetu…

Maja Włoszczowska i Ariane Luethi …

CITY TRAIL: niezwykły finisz we Wro…

Wrocławska trasa CITY TRAIL cieszy…

«
»

OLIMP-SZTUKI WIOSENNY FESTIWAL ORGANOWY KRAKÓW 2018

W kolejne niedziele maja serdecznie zapraszamy do Bazyliki Jezuitów w Krakowie przy ul. Kopernika 26 na mistrzowskie recitale organowe w wykonaniu renomowanych artystów z Niemiec, Szkocji, Włoch i Węgier!!!

 

nd 6 maja / 19:00 / Bazylika Jezuitów
Douglas Bruce (Szkocja/Niemcy) organy

nd 13 maja / 19:00 / Bazylika Jezuitów
Björn Wiede (Niemcy) organy

nd 20 maja / 19:00 / Bazylika Jezuitów
Danielle Feretti (Włochy) organy

nd 27 maja / 19:00 / Bazylika Jezuitów
Szilveszter Rostetter (Węgry) organy

wstęp wolny

Koncerty pod nazwą OLIMP-SZTUKI Wiosenny Festiwal Organowy Kraków 2018 stanowią cykl recitali organowych w wykonaniu wirtuozów tego instrumentu z krajów europejskich. Koncerty odbędą się w maju w bazylice Jezuitów w Krakowie (ul. Kopernika 26), która dysponuje jednymi z najlepszych organów spośród krakowskich świątyń, predysponujących do wykonawstwa artystycznej muzyki organowej różnych kultur i obszarów geograficznych dawnej i współczesnej Europy.

Osobliwością naszego cyklu jest fakt, iż wykonawcami wszystkich koncertów są wyłącznie artyści zagraniczni, uznani w świecie muzycznym wirtuozi. Tegoroczny cykl zainauguruje 6 maja znakomity organista z Niemiec, choć pochodzący ze Szkocji, Douglas Bruce. Tydzień później, w niedzielę 13 maja, usłyszymy grę Björna Wiede z Poczdamu. Artysta jest na co dzień organistą głównego kościoła ewangelickiego tego miasta, oprócz tego komponuje dzieła organowe i oratoryjne oraz słynie jako doskonały improwizator. 20 maja odwiedzi nas gość z Włoch, Danielle Feretti, artysta mieszkający i działający aktywnie jako wirtuoz organów w całym włoskim regionie Piemontu. Tegoroczne koncerty zakończymy 27 maja koncertem Szilvesztra Rostettera z Węgier, wielce zasłużonego ambasadora kultury polskiej na Węgrzech i węgierskiej w Polsce. Każdy artysta wykona w swoim programie dzieła reprezentujące obszar kulturowy, którego jest przedstawicielem. Program tegorocznego festiwalu to zatem prawdziwy europejski kosmopolityzm, w najlepszym tego słowa znaczeniu.

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Promocji Kultury i Sztuki ARS PRO ARTE, Mecenasem Festiwalu firma Olimp-Labs. Opiekę artystyczną nad cyklem sprawuje dr hab. Marek Stefański z Akademii Muzycznej w Krakowie. Autorem komentarzy głoszonych podczas koncertów w formie krótkich prelekcji, w wymiarze interdyscyplinarnym sztuk (muzyka, odniesienia do literatury, poezji, malarstwa, architektury) jest prefekt bazyliki Jarosław Naliwajko SJ.

www.arsproarte.pl
fb.com/arsproarte


  Agnieszka Radwan-Stefańska

Tagi