parkrun Olsztyn #13 / zdjęcia

13-ta edycja parkrun Olsztyn, czyli…

Uczta dla miłośników muzyki świata …

Powalającą mieszankę hiszpańskiej, …

ZWYCIĘSKI DUET PRYZMATU podczas Szó…

W dniach 10-13 stycznia 2018 odbył …

Gdańsk: Remont Dworu Artusa potrwa …

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska r…

33 545,62 złotych i 34 € zebrano w …

W Gminie Stawiguda kwestowało 40 wo…

«
»

Śmiertelny wypadek na trasie Olecko – Wieliczki

Oleccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło dziś rano na trasie Olecko-Wieliczki. Kierujący busem z nieznanych przyczyn na łuku drogi uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku tego wypadku 27-letni mieszkaniec gminy Wieliczki poniósł śmierć na miejscu.

Dziś około godz. 6.25 oficer dyżurny oleckiej policji otrzymał od dyspozytora pogotowia ratunkowego informację o wypadku drogowym. Natychmiast na miejsce pojechał patrol policji. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierujący busem jechał sam. Na lekkim łuku drogi z nieznanych przyczyn uderzył w drzewo. W wyniku tego zdarzenia kierowca poniósł śmierć na miejscu. Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku. Następnie pod nadzorem prokuratora funkcjonariusze wydziału kryminalnego przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady.

Teraz zostanie wszczęte śledztwo, które wyjaśni szczegółowe okoliczności i przebieg wypadku.

W sumie od piątkowego popołudnia na drogach regionu doszło do 3 wypadków, w wyniku których 1 osoba zginęła, a 2 osoby zostały ranne. Policjanci zatrzymali także ponad 40 nietrzeźwych kierujących. 6. z nich zostało zatrzymanych na drogach powiatu piskiego podczas działań „Alkohol i narkotyki”. Policjanci przeprowadzili je przedwczoraj. Ich celem było ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących będących pod działaniem alkoholu lub podobnie działających środków. Policjanci w ramach działań skontrolowali 490. kierujących. Sześciu z nich było nietrzeźwych. Jeden popełnił przestępstwo, czyli miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Był to 28-letni mieszkaniec Pisza, który został zatrzymany do kontroli drogowej na ulicy Dworcowej w Piszu. Mężczyzna jadący samochodem marki Renault Megane miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy nawet na 10 lat.

foto. kwp w Olsztynie

foto. KWP w Olsztynie

Stan trzeźwości pozostałych pięciu nietrzeźwych kierowców wahał się od 0,2 do 0,5 promila co oznacza, że popełnili wykroczenie, za które grozi im kara aresztu lub grzywny.

Do policyjnego aresztu w Olecku trafiła także 26-letnia kobieta i jej 49-letni partner. Para jechała ciągnikiem rolniczym. Oboje byli pijani i nie chcieli przyznać się, kto prowadził.

Wczoraj około godziny 14.30 policjanci interweniowali na trasie Wronki-Zalesie na terenie gminy Świętajno. Zgłoszenie dotyczyło zdarzenia drogowego. Na miejscu funkcjonariusze zastali załogę pogotowia. Ratownicy udzielali pomocy mężczyźnie, który leżał pod ciągnikiem rolniczym. Poszkodowany nie doznał jednak żadnych obrażeń ciała. Po wylegitymowaniu okazało się, że był to 49-letni Jarosław S. mieszkaniec gminy Świętajno. Wstępne badanie wykazało blisko 3,5 promila alkoholu w jego organizmie. Wraz z nim ciągnikiem podróżowała 26-letnia Natalia M. Badanie stanu trzeźwości kobiety wykazało blisko trzy promile alkoholu. Oboje nie chcieli powiedzieć, kto prowadził ciągnik, zmieniając co chwilę wersje i przebieg zdarzenia. Prosto z drogi oboje trafili do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy.

W sobotę około godz. 17.00 funkcjonariusze przejeżdżając przez miejscowość Grabowo dostrzegli samochód marki Kia, który uderzył w płot okalający kościół. Okazało się, że kierowca 42-letni Andrzej G. był pod wpływem alkoholu i prawdopodobnie dlatego nie zapanował nad autem i uderzył w płot. Mężczyzna został doprowadzony do komendy. Tam przeprowadzono badanie stanu trzeźwości. Wykazało ono, że miaszkaniec Gołdapi miał ponad 2 promile alkoholu w organzimie. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Tagi