Aleksandra Grysz została Miss Warmi…

W sobotę (9 grudnia 2017) w Hotelu …

Oszczędzanie się opłaca!

Narodowy Bank Polski Oddział Okręgo…

75. Rajd Polski rundą Mistrzostw Eu…

Światowa Rada Sportów Motorowych FI…

Szer. Sandra KRUK Wicemistrzyni Świ…

Walka na ringu czy służba wojskowa?…

Moda: świąteczna kolekcja MOHITO Li…

Projektanci MOHITO przygotowali kol…

«
»

Ojciec pobił i zamknął 4-letniego synka na kilka dni w łazience bez jedzenia, bo był niegrzeczny

Na trzy miesiące do aresztu trafił 41-letni mieszkaniec Lubina. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna pobił swojego 4-letniego synka, a następnie zamknął go bez jedzenia w łazience na kila dni. Tak został ukarany za to, że był niegrzeczny. Sprawca został zatrzymany dzięki informacji z przedszkola oraz szybkiej reakcji pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubinie z dzielnicowymi miejscowej Policji. Chłopczyk obecnie znajduje się już pod właściwą opieką.

 

Cała sprawa wyszła na jaw dzięki czujności Pań przedszkolanek, które to zauważyły u 4-latka szereg siniaków. Podejrzewając, że chłopczyk mógł zostać pobity powiadomiły Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubinie. Pracownice socjalne natychmiast udały się do tej placówki oświatowej. Liczne siniaki na ciele malca nie pozostawiały złudzeń, że został pobity. Informacja ta została przekazana dzielnicowym z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Policjanci wraz z pracownicami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubinie z dużym zaangażowaniem zajęli się wyjaśnieniem tej sprawy. W grę wchodziło dobro małego dziecka. Dzielnicowi ustalili, że chłopczyk był niegrzeczny a to zdenerwowało jego ojca. Mężczyzna ten pobił malca kijem i kazał mu przez wiele godzin klęczeć na podłodze. Następnie na kilka dni zamknął go w łazience bez jedzenia i zakazał z niej wychodzić. Zmusił tym samym czterolatka do nocowania na zimnej podłodze. Funkcjonariusze natychmiast pojechali do miejsca zamieszkania poszkodowanego gdzie zatrzymali jego ojca.

41-letni mieszkaniec Lubina trafił od razu do policyjnego aresztu. Decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Chłopczyk obecnie przebywa pod opieką rodziny i jest bezpieczny.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzutu fizycznego i psychicznego znęcania się nad swoim dzieckiem ze szczególnym okrucieństwem. Za czyn, którego się dopuścił może grozić mu kara od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

źródło: policja.pl

Tagi