Szczytno: Bieg Towarzyski „Mila Pre…

Zapraszamy do oglądania zdjęć z B…

"Dywicka 5" bieg i marsz Nordic Wal…

Piękne medale już są, a pod linki…

Dni Kultury Niemieckiej w Olsztynie

W związku z obchodami 20-lecia pa…

Kraków: Mistrzowski recital organow…

Fundacja Promocji Kultury i Sztuk…

Olsztyn: Festyn Magiczne Jakubowo

Samodzielny Publiczny Zespół Gruźl…

«
»

Nowy Mistrz Polski we freestyle footballu zagra na światowych finałach w Warszawie

W sobotę, 6 października 2018 w gminie Kępice, rozegrane zostały Mistrzostwa Polski we freestyle footballu. W żonglerce piłką najlepszy okazał się Bartłomiej Rak, który w widowiskowym finale pokonał broniącego tytuł Daniela Mikołajka. Zwycięzca zakwalifikował się tym samym na Red Bull Street Style. Zawody rangi Mistrzostw Świata po raz pierwszy w historii zostaną rozegrane w Polsce. Impreza odbędzie się 22 listopada, w warszawskiej Hali Gwardii.

 

Freestyle football to dyscyplina polegająca na wykonywaniu efektownych ewolucji z piłką. Sztuczki z futbolówką, których nie powtórzyliby najlepsi piłkarze świata w połączeniu z muzyką i ciekawym formatem rywalizacji, czynią sport ten spektakularnym i bardzo przyjemnym dla oka.

 

6 października w północnej części Polski, a dokładniej w Korzybiu, do pojedynku o tytuł Mistrza Polski stanęło 16 najlepszych graczy wyłonionych podczas eliminacji rozgrywanych dnia poprzedniego. Już w piątek licznie zebrana publiczność mogła podziwiać wyczyny zawodników z całego kraju – zarówno tych doświadczonych, jak i młodszych freestylerów rywalizujących w U-18.

 

Wiodąca konkurencja rozgrywana podczas zawodów rządzi się prostymi zasadami – w pojedynkach 1 na 1 każdy z graczy ma po trzy wejścia wykonywane naprzemiennie z rywalem. W ciągu od 20 do 60 sekund zawodnik musi pokazać maksimum umiejętności, ustrzec się błędów i przekonać sędziów, że to on ma przejść dalej w turniejowej drabince.

 

To my wyznaczamy poziom freestyle footballu na świecie. Mamy wypracowany swój własny styl i kulturę. Za granicą jesteśmy uważani za potęgę – o poziomie dyscypliny mówi główny organizator zawodów, Łukasz Chwieduk.

 

Polscy freestylerzy uznawani są za najlepszych na świecie, dlatego finały zapowiadały się na niezwykle mocne i wyrównane. Tak też było, a poziom pojedynku na szczycie przerósł oczekiwania wszystkich. Bartłomiej Rak, reprezentant grupy R-Style, zwyciężył niezwykle wyrównaną bitwę z broniącym tytułu Danielem Mikołajkiem. Po werdykcie Bartek zatopił się w rękach fanów i kolegów, rozpoczęła się celebracja, rozdawanie autografów i pozowanie do zdjęć z widzami.

 

– Moim celem na Mistrzostwach Polski było pokazanie własnego stylu, na który pracowałem przez długi czas. Ten dzień pokazał mi, że w końcu ten styl dojrzał. Droga do finału i on sam były niesamowicie trudne. Trafiłem po kolei na gości, których darzę ogromnym szacunkiem za stworzenie bardzo dużej części obecnego freestyle’u. Tym bardziej cieszę się z wygranej i nie mogę się doczekać reprezentowania Polski na światowych finałach w Warszawie – podsumował zwycięstwo świeżo upieczony mistrz, Bartłomiej Rak.

 

Nowy Mistrz Polski nie będzie jednak jedynym reprezentantem naszego kraju na światowych finałach Red Bull Street Style. Na liście najlepszych zawodników globu znajdują się również Agnieszka Mnich i Kalina Matysiak. Naszym freestylerom będzie można kibicować już 21 i 22 listopada w Warszawie. Scena zawodów powstanie w Hali Gwardii.

 

WYNIKI MISTRZOSTW POLSKI WE FREESTYLE FOOTBALLU:

 

Battle:

  1. Bartłomiej Rak
  2. Daniel Mikołajek
  3. Jaromir Poprawa

 

Battle U-18:

  1. Piotr Kielar
  2. Mikołaj Kowalczyk
  3. Grzegorz Rygulski

 

Best combo – Maciej Leja

 

Challenge:

  1. Konrad Dybaś
  2. Emil Wysocki
  3. Maciej Leja

 

inf. prasowa Ignacy Karczewski