LINIA GYM HARD MARKI SINSAY

Najnowsza kolekcja SiNSAY, czyli sp…

Bieg Tęczowe Łowisko u Źródeł Łyny …

W oddalonej o ponad 52 km od stolic…

Koncert Biblii Audio – uroczysty fi…

Twórcy Biblii Audio, największego s…

III Dyktando Rzeszowskie za nami

Prawie 100 osób uczniów, mieszkańcó…

Powiat braniewski. Turystycznie i s…

Zarząd Powiatu Braniewskiego wybrał…

«
»

Nowości w aplikacji „Szlaki Zamków Gotyckich”

Aplikacja mobilna to prawdziwe kompendium wiedzy dla aktywnych turystów chcących mieć w swoim smartfonie dostęp do pełnej informacji na temat odwiedzanych miejsc. Teraz doczekała się kolejnej aktualizacji.

 

Szlaki Zamków Gotyckich to aplikacja zawierająca bogate opisy historyczne, ciekawostki i galerie zdjęć odwiedzanych miejsc, a także zestaw przydatnych informacji na temat noclegów, restauracji i wydarzeń.

Nowością w aplikacji są questy o pozostałościach zamków państwa krzyżackiego na terenie obwodu kaliningradzkiego, dawniej wchodzących w skład jednego państwa, a obecnie w granicach Polski oraz obwodu kaliningradzkiego Federacji Rosyjskiej. Ulepszeniem są też wersje językowe: ENG, RU, DE.

– Chcemy trafić do turystów zagranicznych, zachęcić do przyjazdu na Pomorze, Warmię, Mazury – mówią przedstawiciele Stowarzyszenia gmin „Polskie zamki gotyckie. – Chcemy pokazać gotowe szlaki kulturowe zawierające dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze, przechodzące przez obszar pomorskiego i warmińsko-mazurskiego oraz obwodu kaliningradzkiego wraz z miejscami do zwiedzania. Wśród nich jest Szlak zamków gotyckich, Zamki obwodu kaliningradzkiego, Szlak kopernikowski, Szlak latarni morskich, Szlak zabytków hydrotechniki, Szlak bursztynowy. Mamy nadzieję, że aplikacja spotka się z uznaniem turystów zagranicznych.

W nowej wersji aplikacji można także uruchomić audio deskrypcję opisów obiektów na szlaku. Gra, która znajduje się  aplikacji,  została rozszerzona o nowe zadania dotyczące pozostałości zamków państwa krzyżackiego na terenie obwodu kaliningradzkiego, dzięki której nie tylko poznamy najciekawsze miejsca i obiekty tamtego rejonu, ale także możemy sprawdzić swoją wiedzę o nich.

Aplikacja „Szlaki Zamków Gotyckich”  zdobyła już uznanie użytkowników i branży mobilnej. Została wyróżniona w kategorii „podróże i turystyka” podczas gali Mobile Trends Awards 2016.

Aplikacja do pobrania tutaj.

źródło: olsztyn.eu

Tagi