CITY TRAIL w Olsztynie już 25.11.20…

Od września nad Jeziorem Długim w O…

Olsztyn: Ruszamy na łyżwy!

Co prawda do zimy jeszcze trochę cz…

Olsztyn: Mamy Niepodległą!

10 listopada 2017 r. w Parku im. J.…

Mama wie lepiej: Spacer w markecie …

Niektóre mamy, chcąc odreagować tyg…

Let it snow, let it glow - najpiękn…

Za oknem coraz mroźniej, więc to na…

«
»

Nowości w aplikacji „Szlaki Zamków Gotyckich”

Aplikacja mobilna to prawdziwe kompendium wiedzy dla aktywnych turystów chcących mieć w swoim smartfonie dostęp do pełnej informacji na temat odwiedzanych miejsc. Teraz doczekała się kolejnej aktualizacji.

 

Szlaki Zamków Gotyckich to aplikacja zawierająca bogate opisy historyczne, ciekawostki i galerie zdjęć odwiedzanych miejsc, a także zestaw przydatnych informacji na temat noclegów, restauracji i wydarzeń.

Nowością w aplikacji są questy o pozostałościach zamków państwa krzyżackiego na terenie obwodu kaliningradzkiego, dawniej wchodzących w skład jednego państwa, a obecnie w granicach Polski oraz obwodu kaliningradzkiego Federacji Rosyjskiej. Ulepszeniem są też wersje językowe: ENG, RU, DE.

– Chcemy trafić do turystów zagranicznych, zachęcić do przyjazdu na Pomorze, Warmię, Mazury – mówią przedstawiciele Stowarzyszenia gmin „Polskie zamki gotyckie. – Chcemy pokazać gotowe szlaki kulturowe zawierające dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze, przechodzące przez obszar pomorskiego i warmińsko-mazurskiego oraz obwodu kaliningradzkiego wraz z miejscami do zwiedzania. Wśród nich jest Szlak zamków gotyckich, Zamki obwodu kaliningradzkiego, Szlak kopernikowski, Szlak latarni morskich, Szlak zabytków hydrotechniki, Szlak bursztynowy. Mamy nadzieję, że aplikacja spotka się z uznaniem turystów zagranicznych.

W nowej wersji aplikacji można także uruchomić audio deskrypcję opisów obiektów na szlaku. Gra, która znajduje się  aplikacji,  została rozszerzona o nowe zadania dotyczące pozostałości zamków państwa krzyżackiego na terenie obwodu kaliningradzkiego, dzięki której nie tylko poznamy najciekawsze miejsca i obiekty tamtego rejonu, ale także możemy sprawdzić swoją wiedzę o nich.

Aplikacja „Szlaki Zamków Gotyckich”  zdobyła już uznanie użytkowników i branży mobilnej. Została wyróżniona w kategorii „podróże i turystyka” podczas gali Mobile Trends Awards 2016.

Aplikacja do pobrania tutaj.

źródło: olsztyn.eu

Tagi