Kolekcja dla fanów Harry'ego Potter…

Sinsay znalazł sposób by koniec wak…

Polskie góry latem coraz bardziej a…

Ponad 70 proc. Polaków twierdzi, że…

50 milionów kilometrów przez 100 dn…

Po stu dniach największej w Polsce …

5 najlepszych muzycznych festiwali,…

Rytmiczne brzmienia, najlepsze woka…

Sztafeta Niepodległości - żołnierze…

Dwa 24-osobowe zespoły złożone z żo…

«
»

Nowości w aplikacji „Szlaki Zamków Gotyckich”

Aplikacja mobilna to prawdziwe kompendium wiedzy dla aktywnych turystów chcących mieć w swoim smartfonie dostęp do pełnej informacji na temat odwiedzanych miejsc. Teraz doczekała się kolejnej aktualizacji.

 

Szlaki Zamków Gotyckich to aplikacja zawierająca bogate opisy historyczne, ciekawostki i galerie zdjęć odwiedzanych miejsc, a także zestaw przydatnych informacji na temat noclegów, restauracji i wydarzeń.

Nowością w aplikacji są questy o pozostałościach zamków państwa krzyżackiego na terenie obwodu kaliningradzkiego, dawniej wchodzących w skład jednego państwa, a obecnie w granicach Polski oraz obwodu kaliningradzkiego Federacji Rosyjskiej. Ulepszeniem są też wersje językowe: ENG, RU, DE.

– Chcemy trafić do turystów zagranicznych, zachęcić do przyjazdu na Pomorze, Warmię, Mazury – mówią przedstawiciele Stowarzyszenia gmin „Polskie zamki gotyckie. – Chcemy pokazać gotowe szlaki kulturowe zawierające dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze, przechodzące przez obszar pomorskiego i warmińsko-mazurskiego oraz obwodu kaliningradzkiego wraz z miejscami do zwiedzania. Wśród nich jest Szlak zamków gotyckich, Zamki obwodu kaliningradzkiego, Szlak kopernikowski, Szlak latarni morskich, Szlak zabytków hydrotechniki, Szlak bursztynowy. Mamy nadzieję, że aplikacja spotka się z uznaniem turystów zagranicznych.

W nowej wersji aplikacji można także uruchomić audio deskrypcję opisów obiektów na szlaku. Gra, która znajduje się  aplikacji,  została rozszerzona o nowe zadania dotyczące pozostałości zamków państwa krzyżackiego na terenie obwodu kaliningradzkiego, dzięki której nie tylko poznamy najciekawsze miejsca i obiekty tamtego rejonu, ale także możemy sprawdzić swoją wiedzę o nich.

Aplikacja „Szlaki Zamków Gotyckich”  zdobyła już uznanie użytkowników i branży mobilnej. Została wyróżniona w kategorii „podróże i turystyka” podczas gali Mobile Trends Awards 2016.

Aplikacja do pobrania tutaj.

źródło: olsztyn.eu

Tagi