Dzień Edukacji i Światowy Dzień Drz…

10 października Światowy Dzień Drze…

Już 2 listopada legendarny zespół L…

Laboratorium, legenda jazz-rocka, k…

Olsztyn: Ratujmy zabytkowe cmentarz…

Od 2003 roku w dniu Wszystkich Świę…

Odpowiednia widoczność podczas tren…

Jesienno-zimowe miesiące oznaczają …

Portret aktorki. Moje dzieciństwo z…

W ramach nadchodzącego Tygodnia Sen…

«
»

Nowa droga z Bartąga do krajowej 51

Zakończyła się przebudowa prawie dwukilometrowego odcinka drogi powiatowej pomiędzy Bartągiem, a drogą krajową 51. Remont tej trasy był rozłożony na dwa etapy. Pierwszy wykonano w 2012 r., teraz drogowcy zakończyli drugi etap. Tym samym cała droga jest już w doskonałym stanie. A korzystają z niej nie tylko mieszkańcy powiatu, ale również Olsztyna.

Drogowcy wymienili i poszerzyli nawierzchnię, wykonali nowe pobocza i zjazdy do posesji. Dodatkowo utwardzili pobocze od ul. Złotej w Olsztynie w kierunku ronda w Bartągu. Przebudowa drogi była możliwa dzięki współpracy Powiatu Olsztyńskiego z gminą Olsztyn. Koszt budowy – dwa miliony złotych, oba samorządy sfinansowały po połowie. Z całą pewnością inwestycja przyczyni się do poprawy komunikacji nie tylko mieszkańców powiatu, ale również i Olsztyna – mówi starosta olsztyński, Mirosław Pampuch. Wyremontowany pierwszy odcinek napawał mieszkańców radością, jednak czekali oni na dokończenie inwestycji. Teraz mamy porządną drogę! – chwali sołtys Bartąga, Michał Rozak. Jest to dla nas newralgiczna trasa, dlatego jestem bardzo zadowolony z ukończenia inwestycji – dodaje.

Mieszkańcy Bartąga, okolicznych miejscowości i podolsztyńskich osiedli codziennie pokonują trasę jadąc do Olsztyna do pracy i szkoły. Podeszliśmy do przebudowy drogi kompleksowo – mówi Krystyna Plocek, dyrektor Powiatowej Służby Drogowej w Olsztynie, odpowiedzialnej za realizację zadania. Zostały położone trzy warstwy nawierzchni, wykonane podwójne pobocza, przy okazji odtworzone zostały rowy i zrobione nowe przepusty, a także odwodnienie drogi – wymienia dyrektor.

To nie koniec dobrych wieści związanych z przebudową dróg w powiecie olsztyńskim. Trwają prace przy ul. Jemiołowskiej w Olsztynku. Za prawie milion złotych drogowcy wymieniają nawierzchnię do wiaduktu i kładą chodnik. W przyszłym roku zostanie zrealizowany drugi etap inwestycji, czyli odnowa nawierzchni od wiaduktu do miejscowości Jemiołowo. W miejscowości Podleśna także praca wre. Już widać nowy chodnik, a do końca listopada drogowcy ułożą nawierzchnię na trasie Podleśna-Jesionowo. Koszty – 2,6 mln rozłożą po połowie Powiat Olsztyński i gmina Dobre Miasto. Kończy się również przebudowa dziesięciokilometrowego odcinka drogi Jonkowo-Świątki. Drogowcy wykonują tam ostatnie poprawki. Nowa droga powstała dzięki współpracy Powiatu Olsztyńskiego z gminami Świątki i Jonkowo.
www.powiat-olsztynski.pl

źródło: inf. prasowa / własne

ZOBACZ WIDEO: http://youtu.be/r0SE43rY0K4

Tagi