parkrun Olsztyn #26 - zdjęcia

37 osób ukończyło zmagania w Parku …

W.P.I.P. rozbuduje centrum dystrybu…

W.P.I.P. rozbuduje centrum dystrybu…

Casting Miss Polonia 2018 w Galerii…

Galeria Warmińska zaprasza panny z …

Olsztyn: Przedszkolaki posadziły Dę…

Z inicjatywy Pana Tadeusza PAMPUCHA…

Światowy Dzień Chorych na Hemofilię

Wielkie krwawienie nawet z małej ra…

«
»

Nietypowe hobby zrodzone z miłości do piłki nożnej

Kolekcjonerstwo jest dość popularnym hobby. Można zbierać znaczki, pocztówki z różnych zakątków świata, złote monety, magnesy na lodówkę czy też porcelanowe słoniki.

 

W kręgu zainteresowań doktoranta historii Uniwersytetu Warmińskiego-Mazurskiego w Olsztynie, Piotra Bojarskiego, znalazły się szaliki klubów piłkarskich Europy.

– Od prawie dwudziestu lat jestem fanem piłki nożnej – tłumaczy Piotr Bojarski. – Szaliki klubowe kolekcjonuje od 2011r . Gromadzenie ich stało się moją wielką pasją, którą teraz chciałbym się podzielić z innymi.

W zbiorze kolekcjonera znajduje się 36 szalików. Można tam znaleźć elementy garderoby kibiców AS Romy, SSC Napoli, Realu Madryt, FC Porto. W kolekcji nie zabrakło również barw rodzimego klubu Stomil Olsztyn.

Dzięki zaangażowaniu kolekcjonera oraz pomocy Ośrodka Sportu i Rekreacji nietypowa kolekcja doczeka się wystawy.

Jak Piotr Bojarski wchodzi w posiadanie pamiątek, w jaki sposób zdobywa cenne gadżety oraz jakie szaliki posiada w swojej kolekcji – tego można się dowiedzieć podczas wernisażu, który odbędzie się w środę, 21 grudnia, o 17:15, w Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie, mieszczącego się przy al. Piłsudskiego 44 (hala Urania, II piętro).

źródło: olsztyn.eu

Tagi