Tomasz Osmulski i Monika Kaczmarek …

W minioną niedzielę po raz siódmy …

City Trail: Biegiem przez jesień i …

Już ponad sto osób jest na liście …

Akademia „Pro bono” w WSPiA Rzeszow…

Pomoc w zarządzaniu, prowadzeniu a…

Olsztyn: Kręć z Urzędem na rzecz dz…

Wyjątkowa akcja przy okazji Europe…

Szkoły z Gminy Dywity otrzymały 24 …

Aż 268 mieszkańców Gminy Dywity i …

«
»

Niedzielna scena kinoteatru PASJA zaprasza. Spektakl „Grace i Gloria”

Zgorzknienie, krzyk, szczerość, ale także zrozumienie. To wszystko pokażą nam „Grace i Gloria” w sztuce Bogdana Augustyniaka, którą będziemy mogli zobaczyć na deskach kinoteatru PASJA. Autorem sztuki, która dzieje się gdzieś na dalekiej amerykańskiej prowincji, jest Tom Ziegler.

 

„Grace i Gloria” to opowieść o zderzeniu dwóch przeciwległych światów. Główne bohaterki to dwie kobiety, które pierwszą młodość mają już za sobą. Grace, brawurowo grana przez Stanisławę Celińską, jest właścicielką podupadającej firmy. To prosta, ale mądra kobieta, której los nie szczędził razów, a przez to silna i odporna. Realistycznie przedstawiona Grace pokazuje nam pełną gamę swoich zachowań. Od radości do zgorzknienia, smutku i żalu, jaki towarzyszy chorobie.
Druga bohaterka to Gloria, którą na scenie gra Lucyna Malec. Gloria to kobieta pochodząca z innego świata. Z Grace różni ją niemal wszystko – poziom wykształcenia, spojrzenie na świat, sytuacja życiowa. Oprócz zderzenia się dwóch przestrzeni widzimy, jak przez pryzmat doświadczeń dwie różne kobiety osiągają porozumienie.
„Grace i Gloria” to spektakl na jubileusz Stanisławy Celińskiej. Dzięki obsadzie staje się niepowtarzalnym widowiskiem, a rola samej Stanisławy Celińskiej zapada na długo w pamięć. Postać Grace świetnie współgra z aktorką, ukazując przy tym jej niepowtarzalny aktorski sznyt. Znana i lubiana przez widzów aktorka ukazuje pełnię swoich możliwości warsztatowych, wzruszając i śmiesząc, serwując rozrywkę i refleksję. „Grace i Gloria śmieszą i wzruszają”

Niedzielna scena kinoteatru PASJA zaprasza. Spektakl „Grace i Gloria”

28.09.2014r. | Kinoteatr „Pasja” I godz.17.00
Bilety:
60, 00 zł
Sprzedaż oraz rezerwacja biletów pod nr 89 649 16 16 lub osobiście w biurach Iławskiego Centrum Kultury, ul. Niepodległości 13A
Czas trwania spektaklu 120 min. z 15 minutową przerwą.

 

inf. prasowa