Olsztyn Lakers Junior na treningu -…

Zapraszamy do oglądania zdjęć z tr…

Relacja z XXIX Muzycznych Dialogów …

Ogólnopolskie Prezentacje Kultur M…

Chudy Wawrzyniec 2019: niby nowy, a…

W sobotę, 10 sierpnia odbyła się ó…

Letnie tournée CITY TRAIL na mecie!

2 tygodnie, 10 miast, 10 leśnych b…

Policjant Twoim Przyjacielem

24 lipca 2019 w olsztyńskim Parku …

«
»

Nie trać motywacji! Wystartuj w przełajowej „piątce”!

Noworoczny zapał do aktywności fizycznej gaśnie z każdym dniem? Nie poddaj się – sprawdź się w zawodach CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden! To przełajowe 5 km w nad Jeziorem Długim. Najbliższy bieg jest zaplanowany na sobotę, 9 lutego. Elektroniczne zapisy trwają do końca dnia we wtorek, 5 lutego.

Cykl CITY TRAIL jest obecny w Olsztynie od 2012 roku. Na edycję składa się sześć biegów – ten sobotni będzie już piątym w sezonie (pierwsze zawody zostały rozegrane w październiku, kolejne w listopadzie, grudniu i styczniu). Trasa poprowadzona jest ścieżkami nad Jeziorem Długim i jest urozmaicona oraz niezwykle urokliwa. Warto podkreślić, że w zawodach nie ma limitu czasu na pokonanie 5 km – meta jest zamykana w momencie przekroczenia jej przez ostatniego zawodnika, a więc każdy – nawet zupełnie początkujący biegacz może sprawdzić w tym biegu. Dla osób, które biegają systematycznie lub trenują w klubach, CITY TRAIL to okazja do śledzenia postępów.

– Zauważam ogromny wpływ regularnego startowania w „przełajowej piątce” na moją formę. Jest to dla mnie w czasie przygotowań do wiosennych startów bardzo mocny akcent, którego największymi korzyściami jest nabieranie szybkości i przełamywanie kolejnych barier w głowie. Czuję, że to właśnie przełaje wzmacniają mnie najbardziej, nie tylko pod względem fizycznym, ale właśnie psychicznym, co potem przynosi ogromne korzyści podczas biegów ulicznych – podkreśla Emilia Liputa, jedna ze stałych uczestniczek CITY TRAIL. – Największą motywacją do startów w cyklu jest dla mnie przede wszystkim niepowtarzalna atmosfera tej imprezy! Mnóstwo znajomych twarzy, poznawanie nowych osób, a potem wzajemna rywalizacja, dzielenie się wrażeniami po biegu i wspólne zdjęcia – to wszystko sprawia, że po każdym biegu wracam do domu w świetnym nastroju.

W trwającej edycji w Olsztynie trzy zwycięstwa i jedno drugie miejsce zgromadził Paweł Pszczółkowski,który jest już pewien sukcesu w klasyfikacji generalnej. Wśród kobiet o wygraną w generalce powalczą najpewniej Julia Pętlicka, Marta Barcewicz oraz Justyna Kaczmarczyk.

Start sobotniego biegu jest zaplanowany na godzinę 11:00 (okolice mostu nad Jeziorem Długim). Biuro zawodów będzie działać od godz. 8:30. W ramach imprezy odbędą się także zawody dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior – na dystansach od 300 m do 2 km. Rozpoczną się one o godz. 9:30.

Opłaty startowe wynoszą: w biegu na 5 km – 20 zł (przy płatności elektronicznej) lub 30 zł (w dniu imprezy) oraz 5 zł w biegach dla dzieci (bez względu na to, kiedy dokonujemy opłaty). Przy okazji CITY TRAIL, każdy zapisujący się przez internet może wesprzeć Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, która pomaga krzywdzonym dzieciom.

CITY TRAIL to cykl ogólnopolski, w którym uczestniczą (poza Olsztynem): Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław.

Ostatni w edycji 2018/2019 bieg w Olsztynie jest zaplanowany na 9 marca. Oddzielną, siódmą imprezą będzie uroczyste podsumowanie sześciomiesięcznych zmagań, podczas którego wręczone zostaną nagrody oraz pamiątkowe medale, dla wszystkich, którzy ukończą co najmniej cztery biegi. Odbędzie się ono na początku kwietnia.

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Warto śledzić także profil imprezy na Facebooku. Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Warto śledzić także profil imprezy na Facebooku.

autor: Justyna Grzywaczewska