Siódma wygrana Cinka. Zawodnik Kros…

Kross Racing Team podczas minioneg…

Polskie Koleje Linowe prezentują st…

Polskie Koleje Linowe SA (PKL), kt…

Rozbiegany Kleszczów czyli piątka i…

W tym roku zapowiada się mocno roz…

Dni morza w Ostródzie

Dni Morza na Mazurach !!!! Dlaczeg…

Skansen w Olsztynku: „Koń jaki jest…

Pokazy jeździectwa dziecięcego, hi…

«
»

Nidzica: Dwa wypadki, dwie osoby w szpitalu

Wczoraj policjanci z Nidzicy dwukrotnie pracowali na miejscu wypadków samochodowych. Do pierwszego z nich doszło na drodze nr 7 koło Nidzicy. W zderzeniu dwóch pojazdów obrażeń doznał mężczyzna, którego przewieziono do szpitala. W drugim wypadku ucierpiał kierowca scani, który z niewyjaśnionych przyczyn uderzył w przydrożne drzewo.

 

Bezchmurne niebo, pięknie świecące słońce, duża przejrzystość powietrza to wymarzone warunki pogodowe do podróżowania samochodem. Pomimo tak bardzo sprzyjających warunków atmosferycznych wczoraj na drodze nr 7 na wysokości miejscowości Tatary doszło do wypadku drogowego. Tym razem nie zawiniła pogoda, tylko kierowca, który w  rażący sposób złamał przepisy ruchu drogowego.

Tuż przed godz. 16-tą nidzicki oficer dyżurny został powiadomiony o zderzeniu się dwóch samochodów osobowych na drodze nr 7 w okolicach miejscowości Tatary.  Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący fordem fokusem jechał w kierunku Warszawy. Na wysokości miejscowości Tatary podjął manewr skrętu w lewo, pomimo zakazu skrętu w lewo oraz podwójnej linii ciągłej. Pojazd ten został uderzony w bok przez  jadący w tym samym kierunku samochód marki Mazda. Na skutek tego zdarzenia kierowca z forda doznał złamania nogi i został przewieziony do szpitala w Działdowie. Trzy osoby z mazdy również trafiły do szpitala, jednak po udzieleniu niezbędnej pomocy zostały zwolnione do domu. Droga nr 7 przez ponad 2,5 godz. była całkowicie nieprzejezdna.

Drugi zdarzenie miało miejsce po godz. 1-szej w nocy. Na drodze nr 604 w pobliżu miejscowości Jagarzewo kierujący scanią z nieustalonych przyczyn na prostym odcinku zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyznę nieprzytomnego w ciężkim stanie przewieziono do szpitala w Działdowie. W obu przypadkach policjanci będą wyjaśniać przyczyny tych zdarzeń.

inf. prasowa KWP Olsztyn