Olsztyn Lakers / Seahawks Gdynia vs…

W dniu dzisiejszym (13-10-2019) …

Rozpoczyna się modernizacja dworca …

Poprawa estetyki, komfortu podróżn…

CITY TRAIL: jedenasta edycja biegów…

12 października 2019 rozpoczął się…

parkrun Olsztyn #104 / zdjęcia - wi…

Zapraszamy do oglądania zdjęć z&nb…

Dzieci chcą pokoju

Spotkanie z kombatantami w ramach …

«
»

Naki Olsztyn rocznika 2007 pod wodzą trenera Dariusza Sułkowskiego zdobyli Ostrołękę

W sobotę 29.10.2016 r. w turnieju piłkarskim chłopców z rocznika 2007 o Puchar przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęka zagrali zawodnicy Naki Olsztyn w składzie: Michał Tyszka, Artur Wasilewski, Miłosz Jachimowicz, Bartek Kot, Daniel Wiliński, Wiktor Rutkowski, Piotr Cieciuch, Adrian Urbański, Igor Kozubowski. W pokonanym polu zostawili takie firmy jak: Talent Białystok, ŁKS Łomża, Koronę Ostrołęka, Rakowię Warszawa AMP Gol Ostrów Mazowiecki, Olimpię Zambrów i APN Ostrołęka.

 
W turnieju zagrało 10 zespołów podzielonych na dwie grupy, zespół Naki zagrał w grupie B.
W pierwszym swoim meczu zespół Naki zagrał z ŁKS Łomża i po golach Daniela Wilińskiego i Bartka Kot, wygrał 2-0. W drugim meczu zagraliśmy z zespołem APN Ostrołęka, po zaciętym meczu i dużej przewadze zespołu Naki…poprzeczka i 2 słupki, mecz zakończył się rezultatem remisowym 0-0. Następnym przeciwnikiem grupowym chłopców z Olsztyna była drużyna Olimpii I Zambrów, mecz zakończył się wynikiem 1-0 po golu Miłosza Jachimowicza, lecz gdyby zawodnicy Naki byli bardziej skuteczni wygrana byłaby wyższa. W ostatnim meczu grupowym zagrali z gospodarzem turnieju Koroną Ostrołęka i to w tym meczu stracili jedyną bramkę w turnieju a mecz po golu Miłosza Jachimowicza zakończył się wynikiem 1-1.
Rozgrywki grupowe Naki 07 zakończyli na miejscu drugim z dorobkiem 8 pkt i bilansem bramkowym 4 – 1 tuż za drużyną ŁKS Łomża, która mimo przegranej z Naki Olsztyn wygrała 3 mecze i z dorobkiem 9 pkt. wygrała gr. B. W walce o finał Naki Olsztyn musiała walczyć z zwycięzcą gr. A Rakovią Warszawa, która po trzech zwycięstwa i remisie zajęła pierwsze miejsce przed Talentem Białystok.
Pary półfinałowe:
Rakovia Warszawa – Naki 07 Olsztyn
ŁKS Łomża – Talent Białystok
Zgodnie z oczekiwaniami trenera zespół Naki od pierwszego gwizdka ruszył na zawodników z Warszawy i już w 2 minucie zdobyli bramkę na 1-0 po uderzeniu Miłosza Jachimowicza, po kolejnych 2 minutach ten sam zawodnik ustalił wynik spotkania na 2-0. Mimo kilku sytuacji obu zespołów wynik nie uległ zmianie.

W drugim półfinale po zaciętej końcówce Talent Białystok stracił bramkę 15 sekund przed syreną kończącą mecz, więc do finału awansował zespół ŁKS Łomża wygrywając 2-1. Mecz o miejsce trzecie zakończył się wygraną zespołu z Białegostoku 1-0, chłopcy z Warszawy nie powtórzyli wyniku z meczu grupowego gdzie to oni byli lepsi o jedną bramkę.
Mecz finałowy to bardzo szybka i otwarta gra obu zespołów i mimo kilku dogodnych sytuacji pod obiema bramkami mecz zakończył się wynikiem bezbramkowym. O wyniku meczu musiała rozstrzygnąć seria rzutów karnych (po trzy). Pierwsi do wykonywania karnych podeszli zawodnicy z Olsztyna, pewnym wykonawcą karnego okazał się Artur Wasilewski kapitan Naki, po pierwszej serii było 1-1. W drugiej serii do karnego podszedł najlepszy strzelec w turnieju Miłosz Jachimowicz i też nie dał większych szans bramkarzowi ŁKS Łomża, natomiast bramkarz Naki Olsztyn obronił strzał zawodnika z Łomży, po 2 serii było 2-1 dla Naki. Trzecim strzelającym w zespole z Olsztyna był Daniel Wiliński i też nie dał większych szans bramkarzowi z Łomży, po tym karnym zawodnicy z Olsztyna mogli rozpocząć swiętowanie zwycięstwa w całym turnieju.
Klasyfikacja końcowa: 1. Naki Olsztyn, 2. ŁKS Łomża, 3. Talent Białystok, 4. Rakovia Warszawa, 5. AMP Gol Ostrów Maz., 6. Korona Ostrołęka, 7. Olimpia Zambrów, 8. APN Ostrołęka, 9. Olimpia Zambrów II, 10. Korona Ostrołęka II.

Dariusz Sułkowski