Olsztyn: Kręć z Urzędem na rzecz dz…

Wyjątkowa akcja przy okazji Europe…

Szkoły z Gminy Dywity otrzymały 24 …

Aż 268 mieszkańców Gminy Dywity i …

Kultura biegania z muzyką w tle. Ul…

Zapach jesieni unosi się już w pow…

Olsztyn: Dzień Przedszkolaka z Komb…

Uniwersytet Nowoczesnego Obywatela…

Różnice i podobieństwa. Uniwersalne…

Dojazd na rowerze do pracy, a takż…

«
»

Najważniejszy puchar został w Olsztynie

Zakończył się I Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie. Wzięło w nim udział 13 drużyn, z całej Polski. Po zaciętym boju z policjantami z Warszawy wygrała drużyna z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Jak powiedział nadinsp. Józef Gdański podsumowując sportowe zmagania i zapowiadając kolejny turniej, „Drużyny będą się musiały sporo napracować, żeby w przyszłym roku odebrać trofeum moim policjantom”.

 

 

Oprócz policjantów gościliśmy takżeekipę z Urzędu Marszałkowskiego, olsztyńskich strażników miejskich, strażaków, funkcjonariuszy służy więziennej z Barczewa, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Ostatecznie w meczu finałowym spotkali się policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie i policjanci z Warszawy. 2:0 wygrali ci pierwsi. Po zaciętym boju o III miejsce ostatecznie miejsce na podium  wynikiem 2:1 wywalczyli zawodnicy z IPA Katowice. Tuż za „pudłem” stanęli policjanci z KWP we Wrocławiu.

Oprócz nagród zespołowych, były te indywidualne.

Najlepszym Bramkarzem Turnieju bezapelacyjnie został Marek Maleszewski – kapitan drużyny z KWP w Olsztynie.

Tytuł Króla Strzelców trafił do Mateusza Przybyłowskiego z drużyny z OPP Poznań. Także tam powędrował puchar dla Drużyny Fair Play.

Najlepszym Zawodnikiem Turnieju został Krzysztof Mamiński z Warszawy.

Ostatecznie żaden uczestnik turnieju nie wrócił do domu z pustymi rękami, a organizatorzy turnieju usłyszeli wiele ciepłych słów od gości, za świetny pomysł i jego realizację.

Jak powiedział nadinsp. Józef Gdański Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie zamykając turniej i żegnając zawodników „Będziemy się starali zorganizować turniej za rok. Liczymy, że będzie nas jeszcze więcej, a drużyny będą się musiały sporo napracować, żeby odebrać trofeum moim policjantom. To, że wygrała drużyna organizatorów nie znaczy, że byliśmy niegościnni. Po prostu byliśmy najlepsi.”

Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie podziękował szefowi ZW NSZZ Policjantów Sławomirowi Koniuszemu za ogromna pomoc w zorganizowaniu turnieju.

A Pani Marszałek Anna Wasilewska zadeklarowała pomoc w organizacji następnych edycjach zawodów.

Do zobaczenia więc za rok!

af