Wiktor Kujawa i Marta Szenk najleps…

W środę, 17 lipca 2019 nad olsztyń…

Zespół z Indii wystąpił dziś w Szpi…

Zespół PANGHAT PERHORMING ARTS z …

Przedstawiamy projektanta koszulki …

Poland Business Run to największa …

Biegowe tournée CITY TRAIL onTour w…

W poniedziałek, 15 lipca 2019 nad …

Porozumienie ws. sprzedaży Stomilu …

Zgodnie z wcześniejszymi  zapowie…

«
»

Nagroda za ITS wprost z Australii dla Olsztyna

W australijskim Melbourne odbywa się XXIII Światowy Kongres ITS. W tym roku jest tam obecna także stolica Warmii i Mazur. Wszystko za sprawą wprowadzonego przy okazji tzw. tramwajowego projektu Inteligentnego Systemu Transportowego.

 

Informacja o wybraniu Olsztyna do światowej Galerii Sław ITS dotarła do nas z Brukseli w lipcu. Nasze miasto wyróżniono w kategorii „Nagroda dla samorządu”.

– Nagrody są cenną szansą, aby podkreślić sukces najlepszych, najbardziej ambitnych i innowacyjnych wdrożeń ITS, a także nagrodzić ludzi i organizacje najbardziej zasługujące na docenienie i chwałę – napisali organizatorzy.

Wręczenie statuetki i stosownego certyfikatu odbyło się w obecności setek uczestników kongresu, zebranych podczas sesji plenarnej „Smart Cities”. To zresztą nie tylko powód do radości i satysfakcji, ale i ogromna promocja. Warto wspomnieć, że kongres zgromadził 10 tys. uczestników

Trzeba pamiętać, że olsztyński ITS to nie tylko system kamer i czujników sterujących ruchem komunikacji zbiorowej. To również przystankowe tablice informacji pasażerskiej, biletomaty, karta miejska.

źródło: olsztyn.eu